Spartak o‘yinchilari Stankovichga ishonchini yo‘qotmoqda
Sobiq Peterburg “Zenit” jamoasining hujumchisi Aleksey Gasilin Moskva “Spartak” jamoasining hozirgi bosh murabbiyi Deyan Stankovich haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Stankovichning eng asosiy kuchli tomoni murabbiylikdagi obro‘si va jamoaga ta’sir o‘tkaza olish qobiliyatidir. Biroq hozirgi vaziyatda bu kuch ishlamayapti, o‘yinchilar unga bo‘lgan ishonchini yo‘qotmoqda.
Voqealar yomonlashib borayotgani aytilmoqda. Aleksey bu fikrlarni “Match TV” telekanalida bildirdi.
Hozirgi kunda “Spartak” jamoasi Premyer-liga jadvalida faqat 11-o‘rinni egallab, to‘plagan ochkolari soni to‘rtga teng. Rus chempionatining beshinchi turida Stankovich shogirdlari o‘z maydonida Peterburg “Zenit” jamoasi bilan uchrashadi.

Игроки Спартака теряют доверие к Станковичу
Бывший нападающий петербургского «Зенита» Алексей Гасилин высказал своё мнение о нынешнем главном тренере московского «Спартака» Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, главной сильной стороной Станковича является его авторитет в тренерской деятельности и способность влиять на команду. Однако в текущей ситуации эта сила не работает, игроки теряют к нему доверие.
Говорят, что ситуация ухудшается. Алексей высказал эти мысли на телеканале «Матч ТВ».
В настоящее время команда «Спартак» занимает лишь 11-е место в таблице Премьер-лиги, набрав четыре очка. В пятом туре российского чемпионата подопечные Станковича встретятся на своём поле с петербургским «Зенитом».