Solarining Spartakni tark etishi ehtimoli yo‘q
Futbol agenti Ariel Kipershmid, u poytaxtning Spartak jamoasida o‘ynovchi yarim himoyachi Pablo Solarining manfaatlarini himoya qiladi, OAV vakillari bilan suhbatda futbolchining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, joriy transfer oynasida futbolchi ijaraga berilishi yoki jamoani tark etishi ehtimoli yo‘q. Spartakdan bunday taklif yoki muloqot bo‘lmagan.
Eslatib o‘tamiz, Pablo qish mavsumida Argentina klubi River Pleyt jamoasidan Moskvaga o‘tgan. Yarim himoyachi Rossiyaning nufuzli klubi bilan 2029 yil o‘rtalarigacha amalda bo‘lgan shartnoma imzolagan.
Hozirgacha Premyer-ligada 24 yoshli argentinalik futbolchi 15 ta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi. Uning jamoaga qo‘shilgani va faoliyati jamoa uchun muhim hisoblanadi.

Вероятность ухода Солариина из Спартака отсутствует
Футбольный агент Ариэль Кипершмид, представляющий интересы полузащитника Пабло Соларины, играющего за столичный клуб Спартак, в беседе с представителями СМИ высказался о будущем футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, в текущем трансферном окне нет вероятности аренды игрока или его ухода из команды. От Спартака не поступало таких предложений или переговоров.
Напомним, что Пабло зимой перешёл из аргентинского клуба Ривер Плейт в Москву. Полузащитник подписал контракт с престижным российским клубом, действующий до середины 2029 года.
До настоящего времени 24-летний аргентинский футболист провёл в Премьер-лиге 15 матчей и забил три гола. Его присоединение и деятельность считаются важными для команды.