Gvardiola Ederson va Savioning kelajagi haqida gapirdi
«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola darvozabon Ederson hamda qanot himoyachisi Savio haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalistlarning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar yaqin orada klubni tark etishi mumkinligi haqida mish-mishlar tarqalmoqda. Gvardiola shunday dedi: «Agar Ederson yoki Savio ketmoqchi bo‘lsa, ular menga murojaat qilishadi.
Men ular bilan ishlayman. Agar ular ketishni istasa, eshigimni taqillatishlari mumkin.
Bu yerda bo‘lgan barcha o‘yinchilar bizning futbolchilarimizdir va men ularning har biri bilan ishlashda davom etaman. Keyingi ikki hafta ichida nima bo‘lishini hech kim bilmaydi».
Shuningdek, 16 avgust, shanba kuni «Manchester Siti» Angliya Premer-ligasining birinchi turida «Vulverxempton» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Bu o‘yin klub uchun muhim bosqich bo‘lib, muxlislar va mutaxassislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.
Gvardiola jamoasining hozirgi holati va futbolchilarning kayfiyati haqida ham fikr bildirdi, ular o‘z maqsadlariga erishish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga tayyor.

Гвардиола рассказал о будущем Эдерсона и Савио
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о вратаре Эдерсоне и защитнике Савио. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам журналистов, ходят слухи, что футболисты могут вскоре покинуть клуб. Гвардиола сказал: «Если Эдерсон или Савио захотят уйти, они обратятся ко мне.
Я буду работать с ними. Если они захотят уйти, они могут постучать в мою дверь.
Все игроки, которые здесь находятся, — наши футболисты, и я продолжу работать с каждым из них. Никто не знает, что произойдет в ближайшие две недели».
Также в субботу, 16 августа, «Манчестер Сити» выйдет на поле в первом туре Английской Премьер-лиги против «Вулверхэмптона». Эта игра является важным этапом для клуба и с большим интересом ожидается болельщиками и специалистами.
Гвардиола также поделился мнением о текущем состоянии команды и настроении игроков, которые готовы использовать все возможности для достижения своих целей.