Hyulunn Milan jamoasiga o‘tishni xohlamoqda
Manchester Yunayted jamoasining hujumchisi Rasmus Hyulunn Italiyaga qaytishga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Daniyalik futbolchi Benyamin Sheshko jamoaga kelgach, doimiy o‘yin amaliyotini ololmasligini tushungan. Gazzetta dello Sport nashrining yangilangan ma’lumotlariga ko‘ra, Hyulunn «Milan» jamoasiga o‘tish istagini bildirgan.
So‘nggi haftalarda aynan «rossoneri» 22 yoshli futbolchining asosiy nomzodi sifatida tilga olinmoqda. Ehtimol, Italiya klubi Manchester Yunayteddan Rasmus Hyulunni ijaraga olib, keyinchalik sotib olish huquqiga ega bo‘ladi.
Hyulunn Angliyaga ko‘chishdan oldin «Atalanta» jamoasida o‘ynagan va 2023 yilda «qizil iblislar» tomonidan deyarli 80 million yevroga sotib olingan. Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqichni boshlab beradi.
Italiya va Angliya jamoalari o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda. Rasmus Hyulunnning Italiya chempionatida o‘ynashi uning malakasini oshirishga xizmat qiladi.

Hyulunn хочет перейти в команду Milan
Нападающий Манчестер Юнайтед Расмус Хюлунн близок к возвращению в Италию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Датский футболист понял, что не сможет получать постоянную игровую практику после прихода в команду Беньямина Шешко. Согласно обновленной информации издания Gazzetta dello Sport, Хюлунн выразил желание перейти в «Милан».
В последние недели именно «россонери» рассматриваются как основной претендент на 22-летнего футболиста. Возможно, итальянский клуб возьмет Расмуса Хюлунна в аренду у Манчестер Юнайтед с правом последующего выкупа.
Перед переездом в Англию Хюлунн играл за «Аталанту» и в 2023 году был приобретен «красными дьяволами» почти за 80 миллионов евро. Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста.
Переговоры между итальянским и английским клубами продолжаются. Игра Расмуса Хюлунна в чемпионате Италии поможет повысить его мастерство.