Spartak Galatasarayga Kuesta uchun yangi taklif berdi
Moskva «Spartak» klubi Turkiyaning «Galatasaray» jamoasiga himoyachi Karlos Kuesta transferi bo‘yicha yangi taklif bilan chiqqan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu taklifga ko‘ra, «Spartak» Stambul klubiga oltmish million yevro miqdorida pul taklif qilmoqda va futbolchining maoshini oshirishni rejalashtirmoqda. Hozirda «Spartak»ning asosiy raqibi sifatida Braziliyaning «Vasko da Gama» klubi ko‘rsatilmoqda, ular futbolchi bilan deyarli kelishuvga erishgan.
Karlos Kuestaning «Galatasaray» bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. 26 yoshli kolumbiyalik futbolchining bozor qiymati taxminan yetti million yevroni tashkil etadi.
2024/2025 yilgi mavsumda Kuesta 22 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan. Bundan tashqari, 16 avgust kuni «Spartak» Rossiya Premyer Ligasi doirasida beshinchi tur uchrashuvida o‘z maydonida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasini qabul qiladi.
Ushbu voqealar futbol bozoridagi faollik va jamoalar o‘rtasidagi raqobatning kuchayishini ko‘rsatadi.

Спартак сделал новое предложение Галатасараю по Куэсте
Московский клуб «Спартак» сделал новое предложение турецкому клубу «Галатасарай» по трансферу защитника Карлоса Куэсты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно этому предложению, «Спартак» предлагает стамбульскому клубу сумму в размере шестидесяти миллионов евро и планирует увеличить зарплату игрока. В настоящее время основным конкурентом «Спартака» считается бразильский клуб «Васко да Гама», который почти достиг соглашения с футболистом.
Действующий контракт Карлоса Куэсты с «Галатасараем» рассчитан до 30 июня 2028 года. 26-летний колумбиец оценивается примерно в семь миллионов евро.
В сезоне 2024/2025 Куэста провёл 22 матча и забил один гол. Кроме того, 16 августа «Спартак» в рамках пятого тура Российской Премьер-Лиги примет на своём поле санкт-петербургский «Зенит».