Kornauhov: Spartak Zenitga qarshi g‘alaba qozonadi
Sobiq CSKA himoyachisi Oleg Kornauhov fikricha, Moskva “Spartak” jamoasi Rossiya Premyer Ligasi beshinchi turida “Zenit”ga qarshi o‘yinida g‘alaba qozonishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, “qizil-oq” jamoa ayni damda o‘z kuchini jamlab, yaxshi natija ko‘rsatishga qodir. Ko‘pchilik “Zenit”ning g‘alaba qozonishini kutmoqda, chunki “Spartak” hozirda biroz zaif holatda, deb hisoblanadi.
Biroq Kornauhovning fikricha, bu har doim ham shunday emas va ba’zida kutilmagan natijalar yuz berishi mumkin. U “Spartak” aynan “Zenit”ga qarshi o‘yinda yaxshi o‘yin ko‘rsatishi mumkinligini ta’kidladi.
Shuningdek, Kornauhov o‘yinda ko‘p kurash va jismoniy to‘qnashuvlar bo‘lishini, shuning uchun ko‘p gol kutilmasligini aytdi. “Spartak” va “Zenit” o‘rtasidagi uchrashuv 16 avgust kuni “Spartak”ning uy maydonida bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 17:30 da boshlanadi. To‘rt turdan so‘ng “Spartak” turnir jadvalida 11-o‘rinda, “Zenit” esa 5 ochko bilan 8-o‘rinda bormoqda.

Корнаухов: Спартак победит Зенит
По мнению бывшего защитника ЦСКА Олега Корнаухова, московский «Спартак» может одержать победу в матче пятого тура Российской Премьер-Лиги против «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, команда «красно-белых» сейчас собрана и способна показать хороший результат. Многие ожидают победы «Зенита», так как считают, что «Спартак» сейчас находится в несколько ослабленном состоянии.
Однако, по мнению Корнаухова, это не всегда так, и иногда могут происходить неожиданные результаты. Он подчеркнул, что «Спартак» может показать хорошую игру именно в матче против «Зенита».
Также Корнаухов отметил, что в игре будет много борьбы и физических столкновений, поэтому не стоит ожидать большого количества голов. Встреча между «Спартаком» и «Зенитом» состоится 16 августа на домашнем поле «Спартака».
Матч начнётся в 17:30 по московскому времени. После четырёх туров «Спартак» занимает 11-е место в турнирной таблице, а «Зенит» с 5 очками идёт на 8-м месте.