«Barselona» klubi prezidenti Joan Laporta klubning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, muxlislar kelajak haqida xavotirga tushmasliklari kerak. Buning asosiy sabablaridan biri jamoaning hozirgi bosh murabbiyi Hans-Diter Flikdir.
Laporta aytishicha, Flik jamoaga katta kuch va energiya olib keldi. U klubning muvaffaqiyati uchun muhim shaxs hisoblanadi.
Shuningdek, jamoa o‘yinchilari va sport direktori Dekuning ham mehnati alohida e’tirof etilgan. Laporta fikricha, oldinda Barselona uchun uzoq va muvaffaqiyatli yillar kutmoqda.
Bugun soat 20:30 da Barselona va Malyorka jamoalari o‘rtasida La Liga turnirining birinchi turi doirasida o‘yin boshlanadi. Ushbu o‘yin yangi mavsumning dastlabki bahsi sifatida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Лапорта: долгие годы успеха впереди у Барселоны
Президент клуба «Барселона» Жоан Лапорта высказался о будущем клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, болельщикам не стоит беспокоиться о будущем. Одной из основных причин этого является нынешний главный тренер команды Ханс-Дитер Флик.
Лапорта отметил, что Флик принес команде большую силу и энергию. Он является важной фигурой для успеха клуба.
Также особое признание было выражено игрокам команды и спортивному директору Деку. По мнению Лапорты, впереди у «Барселоны» долгие и успешные годы.
Сегодня в 20:30 начнется матч между командами «Барселона» и «Мальорка» в рамках первого тура Ла Лиги. Эта игра вызывает большой интерес как первый матч нового сезона.