Runi Liverpulni Angliya Premer Ligasi favoriti deb atadi
Angliya milliy terma jamoasi va “Manchester Yunayted” klubi sobiq futbolchisi Ueyn Runi Angliya Premer Ligasi chempionligiga kim asosiy da’vogar ekanligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mashhur hujumchi sifatida joriy chempion “Liverpul”ni asosiy favoriti deb hisoblaydi. Uning so‘zlariga ko‘ra, agar jamoaga Aleksandr Isak qo‘shilsa, “Liverpul”ni to‘xtatish juda qiyin bo‘ladi.
Bu haqda Ueyn o‘z fikrlarini BBC Sport nashriga ma’lum qilgan. Angliya chempionatining birinchi turida Arne Slot boshchiligidagi “Liverpul” o‘z maydonida “Bornmut”ni qabul qilib, 4:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Bu natija jamoaning kuchli o‘yinini yana bir bor tasdiqladi va mavsumda yuqori natijalarga erishish imkoniyatlarini ko‘rsatdi. “Liverpul”ning yangi transferlari va jamoa tarkibidagi o‘zgarishlari ularni chempionlik uchun kuchli nomzodga aylantirmoqda.

Руни назвал Ливерпуль фаворитом Английской Премьер-Лиги
Бывший футболист сборной Англии и клуба «Манчестер Юнайтед» Уэйн Руни высказался о том, кто является главным претендентом на чемпионство в Английской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает, что нынешний чемпион «Ливерпуль» является главным фаворитом. По его словам, если к команде присоединится Александр Исаак, остановить «Ливерпуль» будет очень сложно.
Об этом Уэйн рассказал в интервью изданию BBC Sport. В первом туре чемпионата Англии «Ливерпуль» под руководством Арне Слота на своем поле принимал «Борнмут» и одержал победу со счетом 4:2.
Этот результат еще раз подтвердил сильную игру команды и показал возможности добиться высоких результатов в сезоне. Новые трансферы «Ливерпуля» и изменения в составе делают их сильным претендентом на чемпионство.