Himoyachi Joao Viktor, Braziliyaning "Vasko da Gama" klubidan Moskvaning CSKA jamoasiga o‘tishi mumkin bo‘lgan futbolchi, o‘z vatandoshi Vilyan Roshining Rossiya klubidan ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Roshani uzoq vaqtdan beri tanishini, CSKAda yaxshi o‘ynaganini ta’kidladi. Viktor uning ketishidan afsusda ekanini, ammo Vilyan yangi chempionatda o‘zini sinab ko‘rishga qaror qilganini aytdi.
Avvalroq matbuotda Viktorning CSKA bilan uch yillik shartnoma imzolashga yaqinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Uning transferi Moskva klubiga to‘rt yarim million yevroga tushishi kutilmoqda.
Rossiya Premyer Ligasi to‘rtinchi turidan so‘ng, Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa sakkiz ochko bilan turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu holat jamoaning mavsumdagi o‘yinlari yaxshi kechayotganidan dalolat beradi.

Жоао Виктор Роши сожалеет о уходе
Защитник Жоао Виктор, футболист, который может перейти из бразильского клуба «Васко да Гама» в московский ЦСКА, высказался о уходе своего соотечественника Вильяна Роши из российского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что давно знаком с Рошей и что тот хорошо играл в ЦСКА. Виктор выразил сожаление по поводу его ухода, но добавил, что Вильян решил попробовать себя в новом чемпионате.
Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что Виктор близок к подписанию трехлетнего контракта с ЦСКА. Ожидается, что его трансфер обойдется московскому клубу в четыре с половиной миллиона евро.
После четвертого тура Российской Премьер-Лиги команда под руководством Фабио Челестини занимает четвертое место в турнирной таблице с восемью очками. Это свидетельствует о том, что команда хорошо выступает в сезоне.