Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoaning asosiy darvozaboni kimligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirgi paytda asosiy darvozabon sifatida Ederson ko‘rilmoqda. Agar u yaxshi tayyorgarlikda bo‘lsa, Premyer liga birinchi turida Vulverxemptonga qarshi o‘yinda maydonga tushadi.
Bugun Manchester Siti jamoasi Premyer liga birinchi turida Vulverxemptonga qarshi o‘ynaydi. Jurnalistlar Gvardioladan chempionat boshlanishi oldidan asosiy darvozabon haqida so‘rashdi.
Shuningdek, yozda Manchester Siti Burnli jamoasidan Jeyms Traffordni transfer qilgani ma’lum bo‘ldi. Bundan tashqari, jamoa PSJni tark etgan Janluidji Donnarummaga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar bor.
Ederson esa, mish-mishlarga ko‘ra, Galatasaroyga o‘tishi mumkinligi aytilmoqda. Bu ma’lumotlar jamoaning kelajakdagi tarkibi va darvozabonlar tanlovi haqida muhim fikrlarni beradi.

Гвардиола назвал основного вратаря Манчестер Сити
Главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола сообщил, кто является основным вратарём команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время основным вратарём считается Эдерсон. Если он будет в хорошей форме, то выйдет на поле в первом туре Премьер-лиги в матче против Вулверхэмптона.
Сегодня команда Манчестер Сити сыграет в первом туре Премьер-лиги против Вулверхэмптона. Журналисты спросили у Гвардиолы о основном вратаре перед началом чемпионата.
Также стало известно, что летом Манчестер Сити приобрёл Джеймса Траффорда из Бернли. Кроме того, есть сообщения о заинтересованности команды в Джанлуиджи Доннарумме, покинувшем ПСЖ.
По слухам, Эдерсон может перейти в Галатасарай. Эти данные дают важные представления о будущем составе команды и выборе вратарей.