Galatasaroy Ederson uchun 10 million yevro taklif qildi
Manchester Siti jamoasining darvozaboni Ederson Moraes Turkiya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ismli manbaning ma’lumotiga ko‘ra, Galatasaroy klubi Manchester Siti jamoasiga Ederson uchun rasmiy birinchi taklifni yuborgan. Turkiyaliklar o‘n million yevro miqdorida taklif qilgan, biroq Manchester Siti rahbariyati narxni yuqoriroq qilishni istamoqda.
Agar Ederson sotilsa, Manchester Siti Parij Sen-Jermen jamoasidan Janluiji Donnarummani sotib olishni rejalashtirmoqda. Donnarumma Angliyaga ko‘chib o‘tishga tayyor.
Oldinroq Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Edersonni jamoaning asosiy darvozaboni deb atagan. Bu o‘zgarishlar jamoaning kelajakdagi tarkibini yanada mustahkamlashga qaratilgan.
Edersonning transferi va yangi darvozabonning kelishi klub uchun muhim voqea hisoblanadi. Turkiya futbol bozoridagi bunday harakatlar mavsum davomida jamoalar o‘rtasidagi raqobatni kuchaytirishi mumkin.

Галатасарай предложил 10 миллионов евро за Эдерсона
Вратарь команды Манчестер Сити Эдерсон Мораес может продолжить свою карьеру в чемпионате Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации источника, клуб Галатасарай направил Манчестер Сити официальное первое предложение за Эдерсона. Турецкий клуб предложил десять миллионов евро, однако руководство Манчестер Сити хочет получить более высокую цену.
Если Эдерсон будет продан, Манчестер Сити планирует приобрести Джанлуиджи Доннарумму из Пари Сен-Жермен. Доннарумма готов переехать в Англию.
Ранее главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола назвал Эдерсона основным вратарём команды. Эти изменения направлены на дальнейшее укрепление состава команды в будущем.
Трансфер Эдерсона и приход нового вратаря являются важным событием для клуба. Такие действия на футбольном рынке Турции могут усилить конкуренцию между командами в течение сезона.