Luis Enrike: PSJ ketma-ket Chempionlar Ligasi g‘olibi
Fransiyaning PSJ jamoasi bosh murabbiyi Luis Enrike yangi mavsumdagi jamoaning maqsadlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa ketma-ket ikki marta Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lishni istashini ta’kidladi. Enrike bu maqsadga erishish juda qiyin bo‘lishini ham tan oldi.
O‘tgan mavsumda PSJ to‘rtta yirik sovrinni qo‘lga kiritgan edi. Jamoa Fransiya ligasi, Chempionlar Ligasi, Kubok va Superkubokda g‘alaba qozondi.
Yangi mavsumni esa ular UEFA Superkubokida g‘alaba bilan boshlashdi. 17 avgust kuni PSJ Fransiya chempionatining 2025/26 yilgi mavsumi doirasida Nant jamoasiga qarshi birinchi o‘yinni o‘tkazadi.
Asosiy hakamning boshlang‘ich furi Moskva vaqti bilan 21:45 da yangraydi. Bu o‘yin jamoa uchun yangi muvaffaqiyatlarga qadam bo‘lishi kutilmoqda.

Луис Энрике: ПСЖ — последовательный победитель Лиги чемпионов
Главный тренер французского клуба ПСЖ Луис Энрике высказался о целях команды на новый сезон. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что команда хочет стать победителем Лиги чемпионов два раза подряд. Энрике также признал, что достичь этой цели будет очень сложно.
В прошлом сезоне ПСЖ завоевал четыре крупных трофея. Команда выиграла чемпионат Франции, Лигу чемпионов, Кубок и Суперкубок.
Новый сезон они начали с победы в Суперкубке УЕФА. 17 августа ПСЖ проведёт первый матч в чемпионате Франции сезона 2025/26 против команды Нант.
Стартовый свисток главного судьи прозвучит в 21:45 по московскому времени. Ожидается, что эта игра станет шагом к новым успехам для команды.