Eberechi Eze Tottenhemga o‘tish istagini bildirdi
Hujumchi yarim himoyachi Eberechi Eze "Kristal Pelas"dan "Tottenhem"ga o'tish ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur insayder Fabrizio Romano ma’lum qilishicha, Eze joriy hafta boshida "qarg‘alar" klubi rahbariyatiga "Tottenhem"ga qo‘shilmoqchi ekanligini aytgan. Hozirda tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda.
Manbaga ko‘ra, "shporlar" tomonidan hali jiddiy takliflar bo‘lmagan, biroq Eze imkon qadar tezroq jamoasini o‘zgartirishni istaydi. Bugun, 16 avgust kuni, "Tottenhem" Angliya Premer Ligasi birinchi turida "Bernli"ni qabul qiladi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 17:00da boshlanadi. LiveResult sayti ushbu o‘yinning matnli onlayn translyatsiyasini taqdim etadi.
Bu transfer jarayoni futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda. Eze jamoasini o‘zgartirish orqali faoliyatida yangi bosqich boshlashga intilmoqda.

Эберечи Эзе выразил желание перейти в Тоттенхэм
Нападающий полузащитник Эберечи Эзе высказался о вероятности перехода из "Кристал Пэлас" в "Тоттенхэм". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известный инсайдер Фабрицио Романо сообщил, что в начале этой недели Эзе заявил руководству клуба "воронов" о своем желании присоединиться к "Тоттенхэму". В настоящее время ведутся переговоры между сторонами.
По информации источника, серьезных предложений от "шпор" пока не поступало, однако Эзе хочет как можно скорее сменить команду. Сегодня, 16 августа, "Тоттенхэм" в первом туре Английской Премьер-Лиги примет "Бернли".
Матч начнется в 17:00 по московскому времени. Сайт LiveResult предоставит текстовую онлайн-трансляцию этой игры.
Этот трансферный процесс внимательно отслеживается футбольными болельщиками. Эзе стремится начать новый этап в своей карьере, сменив команду.