«PSJ» jamoasining bosh murabbiyi Luis Enrike yozgi transferlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoada ko‘p o‘yinchilar bo‘lishi shart emasligini ta’kidladi. Enrike so‘zlariga ko‘ra, ular bir-ikki yil oldin transferlar bo‘yicha yaxshi ishlarni amalga oshirgan.
Albatta, transfer bozorida faol bo‘lish zarur, lekin hozirda jamoada hech qanday muammo yo‘q. Mutaxassis futbolchilarning ko‘p qirrali ekanligini aytib, bu ularning har qanday pozitsiyadagi yo‘qotishlarni yengib o‘tishiga yordam berishini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, ertaga, 17 avgust kuni, «PSJ» yangi mavsumdagi birinchi o‘yinni Fransiya chempionatida o‘tkazadi. Ularning raqibi «Nant» jamoasi bo‘ladi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi. Bu uchrashuv jamoaning yangi mavsumdagi ilk sinovlaridan biri bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Луис Энрике: В ПСЖ не нужны новые трансферы
Главный тренер команды «ПСЖ» Луис Энрике высказался о летних трансферах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что в команде не обязательно иметь много игроков. По словам Энрике, они сделали хорошие трансферные сделки один-два года назад.
Конечно, необходимо быть активными на трансферном рынке, но в данный момент в команде нет никаких проблем. Специалист отметил многофункциональность футболистов, что помогает им преодолевать потери на любых позициях.
Напомним, завтра, 17 августа, «ПСЖ» проведёт первый матч нового сезона во французском чемпионате. Их соперником станет команда «Нант».
Игра начнётся в 21:45 по московскому времени. Эта встреча станет одним из первых испытаний команды в новом сезоне и с большим интересом ожидается болельщиками.