Angliya chempionatining birinchi turida "Aston Villa" jamoasining markaziy himoyachisi Ezri Konsa "Nyukasl"ga qarshi o‘yinda to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu holat o‘yinning 66-daqiqasida yuz berdi. Konsa o‘z maydonining yarimida raqib futbolchi Elanguni to‘xtatish uchun qoida buzdi.
Elangu "Nyukasl" hujumchisi Bizot bilan birga to‘pga yolg‘iz chiqib, golli vaziyat yaratgan edi. Konsaning bu harakati so‘nggi umid uchun qoida buzish sifatida baholandi va hakam tomonidan qizil kartochka ko‘rsatildi.
Hozirda "Aston Villa" va "Nyukasl" o‘rtasidagi o‘yin davom etmoqda va hisob ochilmagan. O‘yinning barcha voqealarini batafsil kuzatish uchun LiveResult sport portali orqali matnli onlayn translyatsiyani tomosha qilish mumkin.

Защитник Астон Виллы получил первую красную карточку в АПЛ
В первом туре чемпионата Англии центральный защитник команды "Астон Вилла" Эзри Конса получил прямую красную карточку в матче против "Ньюкасла". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот эпизод произошёл на 66-й минуте игры. Конса нарушил правила в своей половине поля, чтобы остановить соперника Элангу.
Эланга вместе с нападающим "Ньюкасла" Бизо вышли на мяч вдвоём и создали голевую ситуацию. Действие Консы было расценено как нарушение правил в последней надежде, и судья показал ему красную карточку.
В настоящее время матч между "Астон Виллой" и "Ньюкаслом" продолжается, счёт остаётся ничейным. Для подробного отслеживания всех событий игры можно смотреть текстовую онлайн трансляцию на спортивном портале LiveResult.