«Nyukasl» bosh murabbiyi Eddi Xau shanba kuni «Aston Villa»ga qarshi bo‘lib o‘tgan safardagi durang o‘yindan so‘ng Angliya Premer-ligasidagi navbatdagi o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dushanba, 25 avgust kuni «Nyukasl» o‘z maydonida, «Sent-Djeyms Park» stadionida joriy chempion «Liverpul»ni qabul qiladi. Xau so‘zlariga ko‘ra, «Liverpulga qarshi o‘yinlar har doim juda qiziqarli va muhim bo‘ladi.
Har bir o‘yinning o‘z tarixi bor. Biz bu o‘yinni katta hayajon bilan kutmoqdamiz.
«Liverpul»ning kuchini yaxshi bilamiz», dedi u TNT Sports kanaliga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda «Nyukasl» Premer-ligada beshinchi o‘rinni egallab, Chempionlar ligasida ishtirok etish huquqini qo‘lga kiritgan edi.
Jamoa muxlislari uchun kelayotgan o‘yin katta ahamiyatga ega bo‘lib, murabbiy va futbolchilar g‘alaba qozonishga intilishmoqda.

Тренер Ньюкасла хорошо знает силу Ливерпуля
Главный тренер «Ньюкасла» Эдди Хау после ничейного матча в гостях против «Астон Виллы» в субботу поделился своими мыслями о предстоящей игре в Английской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В понедельник, 25 августа, «Ньюкасл» примет на своём поле, на стадионе «Сент-Джеймс Парк», действующего чемпиона «Ливерпуль». По словам Хау, игры против «Ливерпуля» всегда очень интересны и важны.
У каждой игры своя история. Мы с большим волнением ждём этот матч.
«Мы хорошо знаем силу „Ливерпуля“», — сказал он в интервью каналу TNT Sports. Напомним, в прошлом сезоне «Ньюкасл» занял пятое место в Премьер-лиге и получил право участвовать в Лиге чемпионов.
Для болельщиков команды предстоящая игра имеет большое значение, и тренер вместе с игроками стремятся к победе.