Talalaev taktikasida Galaktionov ustun chiqmadi
Nikolay Naumov, sobiq «Lokomotiv» klubi prezidenti, Premyer liga doirasida o‘tgan «Lokomotiv» va «Baltika» o‘rtasidagi (1:1) durang o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Naumovning aytishicha, Kaliningrad jamoasining bosh murabbiyi Andrey Talalaev taktika jihatdan Mikhail Galaktionovni ustun chiqdi. Talalaev o‘z jamoasining o‘yinini juda puxta tashkil qilgan.
Men «Baltika» yuqori bosim bilan o‘ynaydi deb o‘ylagandim, ammo bunday bo‘lmadi. «Baltika» o‘yinni «Lokomotiv»ga topshirib, asosiy e’tiborni qarshi hujumlarga qaratdi, deya ta’kidladi Naumov Metaratings saytiga bergan intervyusida.
Hozirgi vaqtda «Lokomotiv» Premyer liga jadvalida 13 ochko bilan birinchi o‘rinda bormoqda. «Baltika» esa 9 ochko bilan uchinchi pog‘onani egallagan.
Keyingi turda «Lokomotiv» o‘z maydonida «Rostov» jamoasiga qarshi o‘ynaydi, «Baltika» esa safarda «Sochi» bilan bellashadi.

В тактике Талалаева Галактионов не преуспел
Николай Наумов, бывший президент клуба «Локомотив», высказался о матче «Локомотив» — «Балтика» (1:1) в рамках Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Наумова, главный тренер калининградской команды Андрей Талалаев тактически превзошёл Михаила Галактионова. Талалаев очень тщательно организовал игру своей команды.
Я думал, что «Балтика» будет играть с высоким прессингом, но этого не произошло. «Балтика» отдала игру «Локомотиву», сосредоточив основное внимание на контратаках, — подчеркнул Наумов в интервью сайту Metaratings.
В настоящее время «Локомотив» занимает первое место в таблице Премьер-лиги с 13 очками. «Балтика» расположилась на третьей позиции с 9 очками.