Madridning «Atletiko» futbol klubi bosh murabbiyi Diego Simeone jamoani boshqarishda uzoq vaqt faoliyat yuritishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z lavozimida ishlashdan mamnun ekanligini ta’kidladi. Simeone o‘z ishiga doir barcha natijalarni, yaxshi va yomon tomonlarini to‘liq anglaydi.
U hali ham lavozim talab qiladigan kuch va energiyaga ega ekanini aytdi. Shuningdek, murabbiy «Atletiko» yosh futbolchilari uchun barcha imkoniyatlarni ishga solishga va’da berdi.
Simeone yoshlar ichidagi eng yaxshi fazilatlarni aniqlab, ularni rivojlantirishga harakat qilishini bildirdi. Uning klubdagi faoliyati 14 yil davomida davom etmoqda.
Bu davr mobaynida u turli musobaqalarda jami sakkiz marta g‘olib chiqqan. U ikki marta Ispaniya chempionligini qo‘lga kiritgan, shuningdek, Ispaniya Kubogi va Superkubogida ham g‘alabaga erishgan.
Bundan tashqari, Simeone ikki marta UEFA Yevropa Ligasi chempioni bo‘lgan. Uning yetakchiligida «Atletiko» jamoasi ko‘plab yutuqlarga erishdi va jahon futbolida o‘z o‘rnini mustahkamladi.

Симеоне: Я доволен работой в «Атлетико»
Главный тренер мадридского футбольного клуба «Атлетико» Диего Симеоне высказался о своей долгой работе в руководстве команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что доволен своей работой на этой должности. Симеоне полностью осознаёт все результаты своей деятельности, как положительные, так и отрицательные стороны.
Он отметил, что у него всё ещё есть силы и энергия, необходимые для выполнения обязанностей. Также тренер пообещал использовать все возможности для развития молодых футболистов «Атлетико».
Симеоне заявил, что старается выявлять лучшие качества среди молодых игроков и развивать их. Его работа в клубе продолжается уже 14 лет.
За это время он восемь раз становился победителем различных соревнований. Дважды он завоёвывал чемпионство Испании, а также добивался побед в Кубке Испании и Суперкубке Испании.
Кроме того, Симеоне дважды становился чемпионом Лиги Европы УЕФА. Под его руководством команда «Атлетико» достигла множества успехов и укрепила свои позиции в мировом футболе.