JCH-2026 saralashi. Argentina Braziliyani yirik hisobda mag‘lubiyatga uchratdi
Jahon chempionati saralashining 14-turida Argentina o‘z maydonida Braziliyani qabul qildi va yirik 4:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Dastlab, Alvares hisobni ochgan bo‘lsa, Farnandes farqni ikkitaga oshirib qo‘ydi. Shundan keyin Kunya javob qaytardi. 37-daqiqada Makalister ham o‘z hisobiga bitta gol yozdirdi. 71-daqiqada esa Simone o‘yinga nuqtani qo‘ydi.
Shu tariqa, Skaloni shogirdlari 31 ochko bilan birinchi o‘rinda turibdi va jamoa Jahon chempionatiga yo‘l oldi. Braziliya esa 4-pog‘onada.
JCH-2026 saralash
Argentina — Braziliya 4:1
: Xulian Alvares, Enso Fernandes, Aleksis Mak Allister, Juliano Simeone — Mateus Kunya
Eslatib o‘tamiz, Argentina ushbu uchrashuvga qadar JCH yo‘llanmasini hal qilgandi. Braziliya hisobida esa 23 ta ochko bor.

Отборочный турнир ЧМ-2026. Аргентина разгромила Бразилию
В 14-м туре отборочного турнира чемпионата мира Аргентина приняла Бразилию на своем поле и одержала крупную победу со счетом 4:1.
Сначала Альварес открыл счет, затем Фернандес увеличил разрыв до двух мячей. После этого Кунья ответил. На 37-й минуте Макайстер также записал на свой счет один гол. А на 71-й минуте Симоне поставил точку в игре.
Таким образом, подопечные Скалони занимают первое место с 31 очком и команда отправилась на чемпионат мира. Бразилия же находится на 4-й позиции.
Отборочный турнир чемпионата мира-2026
Аргентина — Бразилия 4:1
Голы: Хулиан Альварес, Энсо Фернандес, Алексис Мак Аллистер, Жулиано Симоне — Матеус Кунья
Напоминаем, что Аргентина уже обеспечила себе путевку на чемпионат мира до этой встречи. У Бразилии на счету 23 очка.