Ronaldu bilan ziddiyat: Stefano Pioli “An-Nasr”dan iste’foga chiqarilishi mumkin
Saudiya Arabistonining “An-Nasr” klubi rahbariyati jamoa bosh murabbiyi Stefano Piolini iste’foga chiqarishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Bu haqda italiyalik taniqli jurnalist Janluiji Longari ma’lum qildi.
Ronaldu va Pioli o‘rtasidagi ziddiyat
Ma’lumotlarga ko‘ra, Pioli va jamoa yetakchisi Krishtianu Ronaldu o‘rtasida ziddiyat yuzaga kelgan. Bu murabbiyning ishdan bo‘shatilishiga asosiy sabablardan biri bo‘lishi mumkin. 40 yoshli Ronaldu Saudiya chempionatining 25-turida “Al-Xolud”ga qarshi o‘yinda 61-daqiqada zaxiraga olinganidan norozi bo‘lgan. U o‘yinni tamomlash o‘rniga to‘g‘ri kiyim almashtirish xonasiga ketgan.
Jamoaning muvaffaqiyatsiz natijalari ham ta’sir qilmoqda
Piolining faoliyatiga ta’sir qilayotgan yana bir omil — jamoaning natijalari klub rahbariyatini qoniqtirmayapti. “An-Nasr” hozirda 25 turdan so‘ng 51 ochko to‘plab, turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa peshqadam “Al-Ittihod”dan 10 ochko ortda qolmoqda, bu esa chempionlik uchun kurashda jiddiy ortda qolishni anglatadi.
Pioli Italiyaga qaytishi mumkin
Manbalarga ko‘ra, Stefano Pioli Italiyaga qaytishga tayyorlanmoqda. Unga “Roma” klubi qiziqish bildirmoqda, chunki jamoaning amaldagi bosh murabbiyi Klaudio Raneri mavsum yakunlangandan so‘ng faoliyatini tugatishni rejalashtirmoqda.
Hozircha “An-Nasr” rahbariyati rasmiy qaror qabul qilmagan, biroq Piolining jamoada qolish ehtimoli tobora kamayib bormoqda.