Simone Inzagi «Milan»dan yirik mag‘lubiyatdan so‘ng muxlislardan uzr so‘radi
«Bu mag‘lubiyat uchun barcha muxlislarimizdan chin dildan uzr so‘raymiz. Albatta, bugungi natijadan juda afsusdamiz. «Milan» bugungi g‘alabasi bilan hurmatga munosib ekanini yana bir bor isbotladi. Birinchi bo‘limdan keyin jamoamizning vaziyatlaridan hisob ochilishi kerak edi, lekin bu amalga oshmadi va xafsalamiz pir bo‘ldi», — deydi Inzagi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ikkinchi bo‘limdagi muvaffaqiyatsizlik asosiy rolni o‘ynagan: «Ikkinchi bo‘limda burchak zarbasidan gol o‘tkazib yubordik, bu holat jamoamizning ruhiyatiga salbiy ta’sir qildi. Shundan keyin o‘yinimiz ancha sustlashdi. Rostini aytsam, biz ketma-ket ikki uchrashuvda mag‘lub bo‘lishga ko‘nikib qolmaganmiz. Shu sababli, bu ikki mag‘lubiyatni jiddiy tahlil qilib chiqishimiz lozim», — deb ta’kidladi murabbiy.
Shuningdek, u oldingi bahs haqida ham fikr bildirdi: «Avvalgi turdagi «Bolonya»ga qarshi uchrashuvda ham yutqazishimiz kerak emasdi. Ammo bugun esa ikkinchi bo‘limda raqibimizga qarshi yetarli darajada jismoniy va ruhiy tayyorgarlik bilan chiqa olmadik. Agar De Vrey tomonidan kiritilgan gol hisobga olinganida, balki o‘yinni o‘zgartirish mumkin bo‘lardi. Lekin bu mavsumdagi so‘nggi beshta derbida bizga qiyinchilik tug‘dirgan «Milan»ning kuchini tan olishimiz lozim», — deya qo‘shimcha qildi Simone Inzagi.
Eslatib o‘tamiz, jamoalar o‘rtasidagi ilk bahs 1:1 hisobidagi durang bilan yakunlangandi. Lekin ikki o‘yin natijasiga ko‘ra, finalga chiqish baxti «rossonerilar»ga nasib etdi. Italiya kubogining hal qiluvchi final bahsida «Milan» jamoasi «Bolonya» — «Empoli» juftligi g‘olibi bilan to‘qnash keladi. Final uchrashuvi muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutilayapti.

Симоне Индзаги попросил прощения у болельщиков после крупного поражения от «Милана»
В полуфинале Кубка Италии в миланском дерби «Интер» потерпел крупное поражение (0:3) от «Милана», после чего главный тренер команды Симоне Инзаги поделился своими мыслями.
«Мы искренне извиняемся перед всеми нашими болельщиками за это поражение. Конечно, мы очень сожалеем о сегодняшнем результате. «Милан» еще раз доказал, что заслуживает уважения своей победой сегодня. После первого тайма наша команда должна была открыть счет, но этого не произошло, и мы потеряли уверенность», — сказал Инзаги.
По его словам, неудача во втором тайме сыграла основную роль: «Во втором тайме мы пропустили гол с углового, это негативно сказалось на моральном состоянии нашей команды. После этого наша игра значительно ослабла. Честно говоря, мы не привыкли проигрывать подряд в двух матчах. Поэтому нам нужно серьезно проанализировать эти два поражения», — подчеркнул тренер.
Он также высказался о предыдущем матче: «В матче против «Болоньи» в предыдущем туре мы тоже не должны были проигрывать. Но сегодня во втором тайме мы не вышли с достаточной физической и моральной подготовкой против соперника. Если бы гол, забитый Де Вреем, был засчитан, возможно, игра могла бы измениться. Но мы должны признать силу «Милана», который создал нам трудности в последних пяти дерби этого сезона», — добавил Симоне Инзаги.
Напоминаем, что первая встреча между командами завершилась вничью 1:1. Однако по итогам двух матчей удача в выходе в финал улыбнулась «россонери». В решающем финальном матче Кубка Италии команда «Милан» встретится с победителем пары «Болонья» — «Эмполи». Финальная встреча ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.