Ronalduning o‘g‘li ham futbol yulduziga aylanadimi? Yevropa grandlari uni kuzatishmoqda!
Dunyo futbolida afsonalardan biri sifatida tan olingan Krishtianu Ronalduning katta o‘g‘li – Krishtianu Junior otasining izidan borish uchun katta qadam tashladi. 14 yoshli futbolchi yaqinda Xorvatiyada o‘smirlar o‘rtasida o‘tkazilayotgan nufuzli xalqaro turnirda Portugaliya o‘smirlar terma jamoasida o‘zining ilk rasmiy o‘yinini o‘tkazdi.
Yaponiyalik tengdoshlari bilan bo‘lgan bahsda kichik Ronaldu gol yoki assist bilan ko‘zga tashlanmagan bo‘lsa-da, uning o‘yindagi harakatlari va texnik mahorati Yevropaning mashhur klublari skautlarining diqqat markazida bo‘ldi.
Xorvatiyaning Sportske Novosti nashri tarqatgan ma’lumotlarga ko‘ra, Portugaliya o‘smirlar terma jamoasi ishtirokidagi uchrashuvni “Manchester Yunayted”, “Tottenxem”, “Yuventus”, “Inter” va “Atalanta” kabi mashhur klublarning mutaxassislari kuzatib borgan. Shu bilan birga, Germaniya Bundesligasidan o‘nga yaqin klubning seleksiya mutaxassislari ham uchrashuvga tashrif buyurishgan va Ronaldu Juniorning potensialini baholashgan.
Hozirda kichik Krishtianu otasining Saudiya Arabistonidagi “An-Nasr” klubining bolalar jamoasida to‘p surmoqda. U bunga qadar Yevropaning eng yaxshi klublaridan hisoblanadigan “Real Madrid” hamda “Yuventus” akademiyalarida professional tayyorgarlik ko‘rgan edi.
Otasining yuksak nomiga munosib voris bo‘lishga harakat qilayotgan Krishtianu Juniorning kelajagi ko‘plab futbol mutaxassislari tomonidan yuqori baholanmoqda. Uning texnik mahorati, tezligi va harakatlari hozirdanoq Yevropaning kuchli chempionatlari klublarining diqqat markaziga tushgan.
Buguncha kichik Ronalduning terma jamoa tarkibidagi ilk bahsi uning faoliyatidagi yangi va muhim bosqichning boshlanishi bo‘lishi mumkin. Shubhasiz, otasining qo‘llab-quvvatlashi va futbol olamining yuqori e’tibori ostida u professional futbolda katta natijalarga erishishi mumkin.

Станет ли сын Роналду футбольной звездой? Европейские гранды следят за ним!
Криштиану Роналду, признанный легендой мирового футбола, сделал большой шаг, чтобы его старший сын – Криштиану Джуниор – пошел по его стопам. 14-летний футболист недавно провел свой первый официальный матч за сборную Португалии на престижном международном турнире для молодежи, проходящем в Хорватии.
Хотя в матче против сверстников из Японии маленький Роналду не отметился голом или ассистом, его действия на поле и техническое мастерство привлекли внимание скаутов известных европейских клубов.
Согласно информации, распространенной хорватским изданием Sportske Novosti, матч с участием сборной Португалии наблюдали специалисты таких известных клубов, как “Манчестер Юнайтед”, “Тоттенхэм”, “Ювентус”, “Интер” и “Аталанта”. Кроме того, около десяти селекционеров из Бундеслиги Германии также посетили матч, чтобы оценить потенциал Роналду Джуниора.
В настоящее время маленький Криштиану играет в детской команде клуба “Ан-Наср” в Саудовской Аравии, где его отец является звездой. Ранее он проходил профессиональную подготовку в академиях таких лучших европейских клубов, как “Реал Мадрид” и “Ювентус”.
Будущее Криштиану Джуниора, который стремится стать достойным наследником высокого имени своего отца, высоко оценивается многими футбольными специалистами. Его техническое мастерство, скорость и действия уже привлекли внимание клубов сильнейших чемпионатов Европы.
На сегодняшний день первый матч маленького Роналду в составе сборной может стать началом нового и важного этапа в его карьере. Безусловно, с поддержкой отца и высоким вниманием мира футбола он может достичь больших успехов в профессиональном футболе.