Ispaniya La Liga turnirining 30-turida “Barselona” jamoasi “Atletiko” maydonida 2:1 hisobida muhim g‘alabaga erishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvdan so‘ng kataloniyaliklarning bosh murabbiyi Hans-Diter Flik o‘yin haqidagi fikrlarini bildirdi. Murabbiyning ta’kidlashicha, jamoa o‘yinni boshqarishga muvaffaq bo‘lgan va eng asosiysi, kerakli uch ochkoni qo‘lga kiritgan.
U shunday dedi: “Biz maydonda tashabbusni qo‘lga oldik va buning natijasida g‘alabaga erishdik. Bu juda muhim edi”.
Flik ayniqsa yosh iqtidorli futbolchi Yamal haqida gapirdi. Uning aytishicha, futbolchi maydonda o‘zini to‘liq ko‘rsatishga harakat qilgan, ammo omad unga yuz o‘girmagan.
“Yamal biroz asabiylashdi, chunki u gol urishni yoki hal qiluvchi uzatma berishni istadi. Bu amalga oshmadi, lekin bunday holatlar futbolda tez-tez uchraydi”, — dedi murabbiy.
Shuningdek, o‘yinda bir qator xavfli vaziyatlar va imkoniyatlar yuzaga kelgani, o‘yin yuqori tempda va hissiyotlarga boy tarzda kechgani qayd etildi. Flik Jerar Martin bilan bog‘liq bahsli vaziyatga ham to‘xtalib, uni qayta ko‘rmaganini, ammo jonli holatda futbolchi avval to‘pga tegishini ko‘rganini bildirdi.
Uning fikricha, bu epizod qizil kartochka berishni talab qilmaydi. Murabbiy Arauxo va Bernalning jarohatlari haqida ham ma’lumot berdi.
Ularning jiddiy jarohat olmaganiga umid bildirar ekan, yakuniy xulosa keyinroq ma’lum bo‘lishini aytdi. Flikning so‘zlari “Barselona” jamoasining nafaqat natija, balki o‘yin sifati bo‘yicha ham barqaror o‘sish ko‘rsatayotganidan darak beradi.
Muxlislar esa jamoadan yanada yorqin va samarali o‘yinlarni kutmoqda. Manba: One.uz
Manchester Siti Liverpulni yirik hisobda mag‘lub etdi
Angliya kubogining chorak finalida “Manchester Siti” futbolchilari kuchli raqib, mamlakatning amaldagi chempioni “Liverpul”ni 4:0 hisobida yirik hisobda mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Sport Bugun, 08:40
Angliya kubogining chorak final bosqichida amaldagi chempion “Liverpul” jamoasi safarda “Manchester Siti”ga 0:4 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchradi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu natija klub va

Барселона одержала важную победу над Атлетико
В 30-м туре турнира Ла Лига Испании команда «Барселона» одержала важную победу над «Атлетико» со счётом 2:1 на выезде. Об этом сообщает Zamin.uz.
После матча главный тренер каталонцев Ханс-Дитер Флик поделился своими мыслями об игре. По его словам, команда сумела контролировать игру и, что самое главное, завоевала необходимые три очка.
Он сказал: «Мы взяли инициативу на поле и благодаря этому одержали победу. Это было очень важно».
Флик особенно отметил молодого талантливого футболиста Ямала. По его словам, игрок старался проявить себя на поле, но удача отвернулась от него.
«Ямал немного нервничал, потому что хотел забить гол или сделать решающую передачу. Это не получилось, но такие ситуации часто встречаются в футболе», — сказал тренер.
Также было отмечено, что в матче возникло несколько опасных моментов и возможностей, игра проходила в высоком темпе и была насыщена эмоциями. Флик остановился на спорном эпизоде с Жераром Мартином, отметив, что не пересматривал его, но вживую видел, что игрок сначала коснулся мяча.
По его мнению, этот эпизод не требует удаления с поля. Тренер также сообщил о травмах Араухо и Бернала.
Он выразил надежду, что у них нет серьёзных повреждений, и окончательный вывод будет сделан позже. Слова Флика свидетельствуют о том, что команда «Барселона» демонстрирует стабильный рост не только в результатах, но и в качестве игры.
Фанаты же ждут от команды ещё более ярких и эффективных выступлений. Источник: One.uz
Матч 30-го тура Ла Лиги Испании между «Атлетико» и «Барселоной» завершился со счётом 1:2. Об этом сообщает Zamin.uz. После этой игры главный тренер мадридцев Диего Симеоне поделился своими мыслями. В