O‘zbekiston–Qatar o‘yini: chiptalar savdosi boshlandi, narxlar ma’lum
10- iyun kuni Toshkentdagi “Bunyodkor” stadionida O‘zbekiston milliy terma jamoasi Qatarga qarshi navbatdagi muhim uchrashuvini o‘tkazadi. Bu bahs Jahon chempionati saralash bosqichi doirasidagi eng kutilgan o‘yinlardan biri bo‘lib, muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otgani bejiz emas.
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi ma’lum qilishicha, ushbu uchrashuv uchun chiptalar 3- iyundan — ya’ni bugundan boshlab savdoga chiqarildi. Ammo bu safar chiptalarni faqat oflayn tarzda xarid qilish mumkin.
Iticket kompaniyasi va O‘FA huquqni muhofaza qiluvchi organlar bilan hamkorlikda oldingi o‘yinlarda kuzatilgan qalbaki chiptalar muammosi va noqonuniy savdolarning oldini olish maqsadida aynan ana shunday chora ko‘rgan.
Futbol ishqibozlari “Humo Arena”, “Bunyodkor” va “Paxtakor” stadionlarida joylashgan Iticket kassalari orqali chiptalarni xarid qilishlari mumkin.
Narxlarga kelsak, quyidagicha tartib belgilangan:
- 1-qavatdagi yon tomon sektorlari — 300 ming so‘m,
- 1-qavatdagi markaziy sektorlar — 500 ming so‘m,
- 2-qavat markaziy sektorlari — 100 ming so‘m,
- 2-qavat yon tomonlari — 75 ming so‘m.
Shuningdek, har bir shaxs bir vaqtning o‘zida 4 tadan ortiq chipta sotib olish huquqiga ega emas. Bu cheklov ham adolatli raqobatni ta’minlash va har bir muxlisga imkoniyat yaratish maqsadida joriy etilgan.
Muxlislar uchun yangi imkoniyat ochildi — mamlakat sharafini himoya qilayotgan terma jamoamizni stadionda qo‘llab-quvvatlash va jonli ravishda kurashga guvoh bo‘lish imkonini qo‘ldan boy bermang!

Узбекистан–Катар игра: продажа билетов началась, цены известны
10 июня на стадионе "Бунёдкор" в Ташкенте национальная сборная Узбекистана проведет очередной важный матч против Катара. Эта игра является одной из самых ожидаемых в рамках отборочного этапа чемпионата мира и не зря вызвала большой интерес среди болельщиков.
Узбекистанская футбольная ассоциация сообщает, что билеты на этот матч были выставлены на продажу с 3 июня — то есть с сегодняшнего дня. Однако в этот раз билеты можно приобрести только в офлайн-режиме.
Компания Iticket совместно с правоохранительными органами УФА приняла такие меры для предотвращения проблемы поддельных билетов и незаконной торговли, наблюдавшихся на предыдущих играх.
Футбольные фанаты могут приобрести билеты через кассы Iticket, расположенные на стадионах "Хумо Арена", "Бунёдкор" и "Пахтакор".
Что касается цен, то они установлены следующим образом:
- боковые сектора на 1-м этаже — 300 тысяч сум,
- центральные сектора на 1-м этаже — 500 тысяч сум,
- центральные сектора на 2-м этаже — 100 тысяч сум,
- боковые сектора на 2-м этаже — 75 тысяч сум.
Кроме того, каждый человек не имеет права покупать более 4 билетов одновременно. Это ограничение введено с целью обеспечения честной конкуренции и создания возможностей для каждого болельщика.
Для болельщиков открылась новая возможность — не упустите шанс поддержать нашу сборную, защищающую честь страны, на стадионе и стать свидетелем борьбы вживую!