Simone Inzagi “Al Hilol”ni boshqarish uchun 25 mln yevroga rozi bo‘ldi
Italiyalik taniqli mutaxassis Simone Inzagi rasman Saudiya Arabistonining yetakchi klubi — “Al Hilol” bilan shartnoma imzoladi. Muzokaralar natijasida tomonlar 2+1 ko‘rinishidagi shartnoma ustida kelishib oldi. Bu kelishuvga ko‘ra, murabbiyning dastlabki ikki yillik faoliyatidan so‘ng, jamoa bilan hamkorlikni yana bir mavsumga uzaytirish imkoni mavjud bo‘ladi.
Yillik maosh va bonuslar
Shartnoma shartlariga muvofiq, Inzagi Saudiya jamoasida faoliyat yuritishi uchun yillik 25 million yevro maosh oladi. Shuningdek, shartnoma imzolangani uchun mutaxassisga 5 million yevro miqdoridagi bonus ham to‘lab beriladi. Bu ko‘rsatkich Inzagini nafaqat Yevropa, balki global darajadagi eng ko‘p maosh oluvchi murabbiylar qatoriga olib chiqadi.
Debyut o‘yini — to‘g‘ridan to‘g‘ri “Real”ga qarshi
Simone Inzagining “Al Hilol”dagi murabbiy sifatidagi ilk rasmiy o‘yini 2025 yil oxirida bo‘lib o‘tadigan Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida bo‘ladi. Bu uchrashuvda Saudiya klubi to‘g‘ridan to‘g‘ri Yevropaning giganti — **“Real Madrid”**ga qarshi maydonga tushadi.
Bunday jiddiy raqib bilan debyut uchrashuv o‘tkazish Inzagi uchun katta sinov bo‘lishi shubhasiz. Uning taktik salohiyati va jamoani qisqa vaqtda tayyorlash qobiliyati aynan shu bellashuvda sinovdan o‘tadi.
Simone Inzagining Saudiya klubi bilan imzolagan shartnomasi nafaqat moliyaviy jihatdan, balki professional faoliyatidagi yangi bosqich sifatida ham ahamiyatli hisoblanadi. Saudiya Arabistoni futboliga bo‘lgan e’tibor tobora ortib borayotgan bir paytda, Inzagi kabi yuqori darajadagi murabbiyning kelishini “Al Hilol”ning katta ambitsiyalari bilan bog‘lash mumkin.

Симоне Индзаги согласился возглавить "Аль Хилал" за 25 млн евро
Итальянский известный специалист Симоне Индзаги официально подписал контракт с ведущим клубом Саудовской Аравии — “Аль Хилаль”. В результате переговоров стороны согласовали контракт в формате 2+1. Согласно этому соглашению, после первых двух лет работы тренера будет возможность продлить сотрудничество с командой еще на один сезон.
Годовая зарплата и бонусы
Согласно условиям контракта, Индзаги будет получать годовую зарплату в размере 25 миллионов евро за работу в саудовской команде. Также специалисту будет выплачен бонус в размере 5 миллионов евро за подписание контракта. Этот показатель выведет Индзаги не только в число самых высокооплачиваемых тренеров Европы, но и на глобальном уровне.
Дебютный матч — против “Реала”
Первый официальный матч Симоне Индзаги в качестве тренера “Аль Хилаля” пройдет на клубном чемпионате мира, который состоится в конце 2025 года. В этой встрече саудовский клуб выйдет на поле против европейского гиганта — **“Реал Мадрид”**.
Проведение дебютной встречи с таким серьезным соперником, безусловно, станет большим испытанием для Индзаги. Его тактические способности и умение подготовить команду за короткий срок будут проверены именно в этом противостоянии.
Контракт Симоне Индзаги с саудовским клубом является значимым не только с финансовой точки зрения, но и как новый этап в его профессиональной карьере. В то время как внимание к футболу Саудовской Аравии продолжает расти, приход такого высококлассного тренера, как Индзаги, можно связать с большими амбициями “Аль Хилаля”.