Islombek Ismoilov shogirdlari Chilini mag‘lub etgan o‘yin haqida nimalar dedi?
O‘zbekiston U-17 terma jamoasi o‘zining xalqaro o‘rtoqlik o‘yinida navbatdagi muvaffaqiyatga erishdi. Jamoamiz Chili yoshlari ustidan 1:0 hisobida zafar quchdi va bu g‘alaba katta taassurot va ijobiy xulosalarga sabab bo‘ldi.
Uchrashuvdan so‘ng bosh murabbiy Islombek Ismoilov jamoaning harakati haqida shunday dedi: “Bugun futbolchilarimizning harakatidan mamnunman. Ilk bor Lotin Amerikasi jamoasiga qarshi o‘ynayotgan bo‘lsak-da, yigitlarim barcha ko‘rsatmalarni so‘zsiz bajardi. Chili kabi jismonan va texnik jihatdan kuchli raqibga qarshi muvaffaqiyatli harakat qildik. Kuch va tezlik jihatidan raqibimizga imkoniyat qoldirmadik.”
Murabbiy, shuningdek, ba’zi futbolchilarning jarohat olishiga qaramasdan, jamoa dissiplina va birdamlik namoyon etganini ta’kidladi: “Albatta, o‘yinda bir nechta yigitlarimiz jarohat oldi. Lekin, Jahon chempionati guruhimizda ham Lotin Amerika vakillari borligini hisobga olsak, bu o‘yin biz uchun muhim tajriba maktabi bo‘ldi. Chiliga qarshi o‘ynash bizning taktik salohiyatimizni oshirdi va jahon chempionatiga yaxshiroq tayyorgarlik ko‘rish imkoniyati yaratdi.”
U-17 terma jamoamiz Chili kabi nomdor raqibga qarshi o‘yin orqali xalqaro maydonda yana bir bor o‘z salohiyati va imkoniyatini namoyish etdi. Ta’kidlash joiz, O‘zbekiston yoshlari har bir o‘rtoqlik bahsida yangi o‘yin uslublari va tajribalarni sinab, katta musobaqalarga jiddiy hozirlik ko‘rmoqda.
Yoshlarimizning bu kabi g‘alabalari milliy futbolimiz ravnaqiga yangi ruh va umid bag‘ishlaydi. Oldinda ularni yanada muhim va mas’uliyatli bahslar kutmoqda. Terma jamoamizga Jahon chempionatida omad tilaymiz!

Исламбек Исмоилов своих учеников сказал о игре, в которой они победили Чили?
Сборная Узбекистана U-17 добилась очередного успеха в своем международном товарищеском матче. Наша команда одержала победу над молодежной командой Чили со счетом 1:0, и эта победа вызвала большие впечатления и положительные выводы.
После матча главный тренер Исламбек Исмаилов сказал о действиях команды: “Сегодня я доволен действиями наших футболистов. Хотя мы играли против команды из Латинской Америки впервые, мои ребята безусловно выполнили все указания. Мы успешно действовали против физически и технически сильного соперника, как Чили. Мы не оставили сопернику шансов ни в силе, ни в скорости.”
Тренер также отметил, что несмотря на травмы некоторых футболистов, команда проявила дисциплину и единство: “Конечно, в игре несколько наших ребят получили травмы. Однако, учитывая, что в нашей группе на чемпионате мира также есть представители Латинской Америки, эта игра стала для нас важной школой опыта. Игра против Чили повысила наш тактический потенциал и создала возможность лучше подготовиться к чемпионату мира.”
Наша сборная U-17 еще раз продемонстрировала свои способности и возможности на международной арене в игре против именитого соперника, как Чили. Стоит отметить, что узбекская молодежь в каждом товарищеском матче пробует новые игровые стили и опыты, серьезно готовясь к крупным соревнованиям.
Победы наших молодежных команд вдохновляют и придают новые надежды развитию нашего национального футбола. Впереди их ждут еще более важные и ответственные матчи. Желаем нашей сборной удачи на чемпионате мира!