Trent: “Liverpulda o‘sdim, endi eng ulug‘ klubdaman”
"Real Madrid"ning yangi futbolchisi Trent Aleksander-Arnold taqdimot marosimi chog‘ida samimiy so‘zlari bilan futbol muxlislarini ilhomlantirdi. Angliyalik himoyachi o‘zining futbolchi sifatida shakllangan va dunyoga tanilgan klubi — “Liverpul”ga bo‘lgan minnatdorligini alohida ta’kidladi.
— Men bir umr “Liverpul”dan minnatdorman. U jamoada 20 yil faoliyat olib bordim. Bu mening futboldagi birinchi maktabim, birinchi muhabbatim, — dedi Trent taqdimot chog‘ida. — Har bir daqiqadan zavq oldim, har bir o‘yin menga kuch, tajriba va motivatsiya baxsh etdi. Lekin hayotda ba’zan yangi qadam tashlash zarur bo‘ladi. Men oldinga qarashga qaror qildim va endi Ispaniyaning eng kuchli jamoasi — “Real Madrid” safida yuragim bilan to‘p surmoqchiman.
Taniqli himoyachi o‘tgan mavsum Angliya Premer-ligasida “Liverpul” tarkibida 33 bor maydonga tushdi, 3 ta gol urdi va 7 ta golli uzatma yo‘lladi. Bu natijalar uning yuqori saviyadagi himoyachi bo‘lishidan tashqari, hujumda ham faol ishtirok etishini ko‘rsatadi.
Shuningdek, Arnold ikki yirik jamoa – “Liverpul” va “Real Madrid” kabi klublarda to‘p surishni "katta sharaf" deb ta’rifladi.
— Menga Angliyaning eng katta klubida o‘ynash nasib etdi, endi esa Ispaniyaning eng buyuk jamoasi sharafini himoya qilaman. Bunday imkoniyat har kimga ham berilavermaydi. Men esa buni qadrlayman va har kuni to‘liq ishtiyoq bilan mehnat qilaman, — deya qo‘shimcha qildi Trent.
Ta’kidlash joiz, Trentning “Real” safidagi faoliyatini millionlab futbol ishqibozlari katta qiziqish bilan kuzatmoqda. Endi u o‘zining yangi sahifasini "Santyago Bernabeu"da ochmoqda. “Liverpul”dagi yorqin xotiralar esa uning yuragida abadiy saqlanib qoladi.

Трент: “Я вырос в Ливерпуле, теперь я в величайшем клубе”
Новый футболист "Реал Мадрид" Трент Александер-Арнольд вдохновил футбольных болельщиков своими искренними словами на презентации. Английский защитник особенно отметил свою благодарность клубу "Ливерпуль", который стал для него домом и известным на весь мир.
— Я всю жизнь благодарен "Ливерпулю". Я провел в этом клубе 20 лет. Это моя первая школа в футболе, моя первая любовь, — сказал Трент во время презентации. — Я наслаждался каждой минутой, каждая игра давала мне силу, опыт и мотивацию. Но в жизни иногда необходимо делать новый шаг. Я решил смотреть вперед и теперь хочу играть с сердцем в самом сильном клубе Испании — "Реал Мадрид".
Знаменитый защитник в прошлом сезоне провел 33 матча в составе "Ливерпуля" в Английской Премьер-лиге, забил 3 гола и сделал 7 голевых передач. Эти результаты показывают, что он не только защитник высокого уровня, но и активно участвует в атаке.
Кроме того, Арнольд охарактеризовал игру в таких крупных клубах, как "Ливерпуль" и "Реал Мадрид", как "большую честь".
— Мне посчастливилось играть в самом большом клубе Англии, а теперь я защищаю честь величайшей команды Испании. Такая возможность не выпадает каждому. Я ценю это и буду работать с полной отдачей каждый день, — добавил Трент.
Стоит отметить, что миллионы футбольных фанатов с большим интересом следят за карьерой Трента в "Реале". Теперь он открывает новую страницу на "Сантьяго Бернабеу". Яркие воспоминания о "Ливерпуле" навсегда останутся в его сердце.