“Atletiko”ning PSJdan uchragan yirik mag‘lubiyatidan so‘ng Simeone ochiq gapirdi
Madridning “Atletiko” klubi bosh murabbiyi Diyego Simeone PSJga qarshi Klublar o‘rtasidagi Jahon chempionatida uchralgan yirik 0:4 hisobidagi mag‘lubiyatdan keyin o‘z jamoasi o‘yiniga va raqib ustunligiga oid fikrlarini bayon etdi.
Uning ta’kidlashicha, uchrashuv ikki mutlaqo farqli bo‘limlarga bo‘lindi. “Birinchi bo‘limda PSJ katta kuch bilan harakat qildi, ular to‘pni barcha joyda nazorat qilishdi. Imkoniyatlaridan a’lo darajada foydalanishdi va to‘pga egalik qilishda bizdan ancha ustun bo‘lishdi. Shu bilan birga, hisobni tenglashtirish uchun imkoniyatimiz bo‘lgandi, lekin Grizmann o‘z imkoniyatlaridan unumli foydalana olmadi. Buning ortidan PSJ ikkinchi golni urib, ustunlikni oshirdi”, — dedi Simeone.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, “Atletiko” futbolchilari o‘yin davomida to‘psiz harakat qilishga majbur bo‘lishdi. “To‘pga kam ega bo‘ldik, raqib esa bizning o‘yinni qurishga umuman yo‘l qo‘ymadi. Natijada, hujumlar soni ham keskin kamaydi. Futbolchilarimda ishonch va tashabbus yetishmadi, bu esa bunday yirik mag‘lubiyatga sabab bo‘ldi”, — deya ta’kidladi u.
Simeone shogirdlariga ruhan kuch va ishonchni qaytarish zarurligini, raqib bosimiga qaramay, o‘z o‘yin uslubini tiklash muhimligini ta’kidladi. “Atletiko”da hali katta imkoniyat va salohiyat bor, ammo har bir o‘yindan xulosa chiqarish, xatolar ustida ishlash zarur”, — deydi u.

После крупного поражения “Атлетико” от ПСЖ Симеоне откровенно высказался
Главный тренер мадридского клуба “Атлетико” Диего Симеоне после крупного поражения 0:4 от ПСЖ в матче клубного чемпионата мира высказал свои мысли о игре своей команды и превосходстве соперника.
По его словам, встреча была разделена на две совершенно разные половины. “В первом тайме ПСЖ действовал с большой силой, они контролировали мяч на всех участках поля. Они великолепно использовали свои возможности и значительно превосходили нас в владении мячом. В то же время у нас была возможность сравнять счет, но Гризман не смог эффективно воспользоваться своими шансами. После этого ПСЖ забил второй гол и увеличил свое преимущество”, — сказал Симеоне.
По словам специалиста, футболисты “Атлетико” были вынуждены действовать без мяча в течение игры. “Мы мало владели мячом, а соперник вообще не позволил нам построить свою игру. В результате количество атак также резко сократилось. У моих футболистов не хватало уверенности и инициативы, что и стало причиной такого крупного поражения”, — подчеркнул он.
Симеоне отметил, что необходимо вернуть дух и уверенность своим подопечным, и важно восстановить свой стиль игры, несмотря на давление соперника. “У “Атлетико” все еще есть большие возможности и потенциал, но необходимо делать выводы из каждой игры и работать над ошибками”, — добавил он.