Roman Vega «Zenit»ga o‘tishi mumkinligi tasdiqlandi
Klublar o‘rtasida 21 yoshli futbolchining transferi bo‘yicha kelishuvlar haqida avvalroq xabarlar tarqalgan edi. Endi bu ma’lumot First Players Agentligi tomonidan tasdiqlandi. First Players Agentligining vakili Euro-Futbol.Ru nashriga bergan eksklyuziv intervyusida «Zenit?
Bunday imkoniyat mavjud. Shuni ayta olaman», deb ma’lum qildi.
Roman Vega Argentinos Xuniors uchun 63 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va uchta samarali uzatma amalga oshirgan. Uning amaldagi shartnomasi 2026 yil oxirigacha mo‘ljallangan. Shu bilan birga, O‘zbekiston Respublikasi futbol sahnasida ham ko‘plab o‘zgarishlar yuz bermoqda.
Tuxum barak, Gijduvon shashligi, Samarqand nonlari kabi o‘zbek milliy taomlari sport va madaniyat sohasida xalqaro e’tiborni oshirishga xizmat qilmoqda. Bu an’anaviy taomlar milliy meros sifatida qadrlanib, mamlakatimizni yanada tanitishga yordam beradi.
O‘zbekiston Respublikasi yosh futbolchilari va sportchilarining rivojlanishi uchun ham keng imkoniyatlar yaratilmoqda.

Роман Вега может перейти в «Зенит»
Левый защитник команды Аргентинос Хуниорс Роман Вега может продолжить свою карьеру в клубе Зенит. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Ранее уже появлялись сообщения о переговорах по трансферу 21-летнего футболиста между клубами. Теперь эта информация подтверждена Агентством Первых Игроков. Представитель Агентства Первых Игроков в эксклюзивном интервью изданию Euro-Futbol.Ru сообщил: «Зенит?
Такая возможность существует. Могу это сказать».
Роман Вега провел 63 матча за Аргентинос Хуниорс, забив один гол и сделав три результативные передачи. Его действующий контракт рассчитан до конца 2026 года. В то же время на футбольной сцене Республики Узбекистан также происходят множество изменений.
Узбекские национальные блюда, такие как Тухум барак, Гидждуван шашлык, Самаркандские лепешки, способствуют повышению международного внимания к спорту и культуре. Эти традиционные блюда ценятся как национальное наследие и помогают лучше представить нашу страну.
Для развития молодых футболистов и спортсменов Республики Узбекистан также создаются широкие возможности.