Luis de la Fuente: Nikoning «Barselona»ga o'tishi mumkinligi haqida
Ispaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Luis de la Fuente "Atletik" Bilbao jamoasining qanot himoyachisi Niko Uilyamsning "Barselona" jamoasiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U 22 yoshli futbolchi allaqachon yangi jamoaga o‘tishga rozilik bildirganini ma’lum qildi. Kataloniya klubi ushbu futbolchini sotib olish borasida yaqin kelajakda rasmiy bitim tuzishga yaqin turibdi.
Luis de la Fuente "Men Atletik muxlisiman, ammo Ispaniya futboliga bo‘lgan majburiyatlarimni ham unutmayman. Agar barcha qoidalar buzilmasa, bunday o‘tish jarayonlari ijobiy holatdir", deya ta’kidladi.
"Barselona" Niko Uilyams uchun 58 million yevro miqdorida tovon puli to‘laydi, bu summa futbolchining "Atletik" bilan tuzilgan shartnomasida ko‘rsatilgan. O‘tgan yil Uilyams Ispaniya terma jamoasiga Yevropa chempionatida g‘alaba qozonishda yordam bergan edi.
Bu transfer futbolchining karerasida yangi bosqich bo‘lib, unga katta imkoniyatlar yaratadi. Shuningdek, "Barselona" jamoasi o‘z tarkibini mustahkamlashni davom ettirmoqda.
Niko Uilyamsning yangi jamoasida qanday o‘yin namoyish etishi futbol ixlosmandlari tomonidan qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Луис де ла Фуэнт: о возможном переходе Ники в «Барселону»
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнтe высказался о переходе защитника "Атлетика" Бильбао Нико Уильямса в "Барселону". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он сообщил, что 22-летний футболист уже дал согласие на переход в новую команду. Каталонский клуб близок к официальному заключению сделки по покупке этого футболиста в ближайшем будущем.
Луис де ла Фуэнтe отметил: "Я болельщик Атлетика, но также не забываю о своих обязательствах перед испанским футболом. Если все правила будут соблюдены, такие переходы являются положительным моментом".
"Барселона" заплатит 58 миллионов евро в качестве компенсации за Нико Уильямса, эта сумма указана в контракте футболиста с "Атлетиком". В прошлом году Уильямс помог сборной Испании одержать победу на чемпионате Европы.
Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста и создаст для него большие возможности. Также команда "Барселона" продолжает укреплять свой состав.