Fransiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Jyerom Roten Lionel Messini keskin tanqid qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq argentinalik futbolchi «PSJ»da o‘ynagan paytlari baxtli bo‘lmaganini aytgan edi.
Roten fikricha, Messi «PSJ»ni tanqid qilgan bo‘lsa-da, aynan shu klub uni qutqargan. «Messi «Barselona»dan ketgach, faqat «PSJ» unga katta maosh taklif qildi va yuqori darajada o‘ynash imkonini berdi.
Bu unga jahon chempionatini yutishda yordam berdi», deydi u. Roten shuningdek, «Nega shikoyat qilasan?
Nega klub seni hurmat qilmaganini aytasiz? Sen esa bu yerda odamlarni hurmat qilganing yo‘q.
U hech kimni, xususan, fransuzlarni hurmat qilmagan. Hozir esa u AQShdan turib «PSJ» va Fransiya haqida jasorat bilan gapiryapti.
Uning baxtsizligi haqidagi hikoyasi... Bilasizmi, u qayerda yashagan?
500 kvadrat metr maydonli uyda, to‘liq himoya ostida va farzandlari uchun xususiy maktab bilan. Bizni sening baxtsizligingga ishontirishga majbur qilmang», dedi Roten RMC Sport dasturida.
Yakshanba kuni Lionel Messi va uning «Inter Mayami» jamoasi Klublar jahon chempionatining 1/8 finalida «PSJ»ga qarshi maydonga tushadi.

Жером Рутен жестко раскритиковал деятельность Месси в ПСЖ
Бывший футболист сборной Франции Жером Ротен резко раскритиковал Лионеля Месси. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Ранее аргентинский футболист говорил, что во время игры за «ПСЖ» он был несчастен. По мнению Ротена, хотя Месси и критиковал «ПСЖ», именно этот клуб его спас. «После ухода из «Барселоны» только «ПСЖ» предложил ему высокую зарплату и возможность играть на высоком уровне.
Это помогло ему выиграть чемпионат мира», - говорит он. Ротен также добавил: «Почему ты жалуешься?
Почему ты говоришь, что клуб не уважал тебя? Ты ведь здесь не уважал людей.
Он никого, особенно французов, не уважал. А сейчас он из США смело говорит о «ПСЖ» и Франции.
Его история о несчастье... Знаете ли вы, где он жил?
В доме площадью 500 квадратных метров, под полной охраной и с частной школой для детей. Не заставляйте нас верить в ваше несчастье», - сказал Ротен в программе RMC Sport. В воскресенье Лионель Месси и его команда «Интер Майами» выйдут на поле против «ПСЖ» в 1/8 финала клубного чемпионата мира.