Bosniyalik yarim himoyachi Miralem Pyanich muxlislarga tez orada Rossiyaga qaytishini va’da qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
25 iyun kuni futbolchi Rifat Jemaletdinov bilan birga jamoani tark etgani ma’lum bo‘ldi. Pyanich “Men yaqin orada yana ko‘rishamiz deb ishonaman, shu yerga qaytaman.
Sizlarga eng yaxshi tilaklarimni bildiraman, stadionda tez orada uchrashamiz. Ko‘rishguncha” dedi.
Ushbu so‘zlar “armeyets” jamoasi matbuot xizmati tomonidan e’lon qilingan videoda eshitildi. Pyanich CSKA safida aniq bir yil harakat qilib, 25 ta o‘yinda maydonga tushdi.
Biroq, u bitta ham gol urolmadi va uchta samarali uzatmaga muallif bo‘ldi. Bosniyalik futbolchining jamoani tark etishiga Marko Nikolichning bosh murabbiy lavozimidan ketish qarori kuchli ta’sir ko‘rsatdi.
Shuningdek, jamoa ichidagi o‘zgarishlar va yangi rejalar ham uning ketishiga sabab bo‘lgan. Miralem Pyanichning Rossiyaga qaytishi va kelajakdagi faoliyati muxlislar tomonidan qiziqish bilan kutib olinmoqda.
Uning professional darajasi va tajribasi CSKA uchun muhim edi, shuning uchun uning qaytishi jamoa uchun ijobiy xabar bo‘ladi. Futbolchi va jamoa o‘rtasidagi aloqalar davom etishi, kelajakda yana hamkorlik qilish imkoniyatlari yuzaga kelishi mumkin.

Пьянич пообещал, что вскоре вернется в ЦСКА
Полузащитник из Боснии Миралем Пьянич пообещал фанатам, что вскоре вернется в Россию. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
25 июня стало известно, что футболист покинул команду вместе с Рифатом Джемалетдиновым. Пьянич сказал: "Я верю, что мы скоро увидимся снова, я вернусь сюда.
Передаю вам свои наилучшие пожелания, скоро встретимся на стадионе. До встречи".
Эти слова были услышаны в видео, опубликованном пресс-службой команды "армейцев". Пьянич провел в составе ЦСКА ровно год, сыграв в 25 матчах.
Однако он не забил ни одного гола и стал автором трех результативных передач. Уход боснийского футболиста из команды был сильно обусловлен решением Марко Николича покинуть пост главного тренера.
Также изменения внутри команды и новые планы стали причиной его ухода. Возвращение Миралема Пьянича в Россию и его будущая карьера с нетерпением ожидаются фанатами.
Его профессиональный уровень и опыт были важны для ЦСКА, поэтому его возвращение станет позитивной новостью для команды. Связи между футболистом и командой могут продолжаться, и в будущем могут возникнуть возможности для дальнейшего сотрудничества.