Viktor Dyokeresh "Manchester Yunayted"ga o'tmoqchi
Lissabonning «Sporting» jamoasi hujumchisi Viktor Dyoekeresh «Manchester Yunayted»ga o‘tishga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Avvalgi ma’lumotlarga ko‘ra, shved futbolchining «qizil iblislar» safiga o‘tishga qarshi bo‘lishining sababi jamoaning Chempionlar ligasida ishtirok etmasligi edi. Biroq jurnalist Freyzer Fletcharning ma’lumotlariga ko‘ra, vaziyat boshqacha: 27 yoshli futbolchi «Manchester Yunayted»ga o‘tishga tayyor ekanligini bildirgan.
«Arsenal» va «Liverpul» jamoalari ham futbolchiga qiziqish bildirishda davom etmoqda, ammo «Manchester Yunayted» ushbu raqobatda ustunlikka ega bo‘lish ehtimoli yuqori deb baholanmoqda. Transfermarkt portalining ma’lumotiga ko‘ra, Viktor Dyoekereshning narxi 75 million yevroni tashkil etadi. O‘tgan mavsumda «Sporting» hujumchisi 52 o‘yinda maydonga tushib, 54 ta gol urdi va 13 ta golga uzatma berdi.
Uning ushbu ko‘rsatkichlari jamoaning hujumdagi yetakchi o‘yinchisi sifatida e’tirof etilishiga sabab bo‘lmoqda. Futbolchining «Manchester Yunayted»ga o‘tishi kelgusi mavsum uchun jamoaning hujum liniyasini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.
Shu bilan birga, futbolchining o‘tishi jamoa muxlislari va mutaxassislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Виктор Дйокереш хочет перейти в "Манчестер Юнайтед"
Нападающий лиссабонского «Спортинга» Виктор Дёкереш проявляет интерес к переходу в «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Согласно предыдущей информации, причиной, по которой шведский футболист не хотел переходить в ряды «красных дьяволов», было отсутствие команды в Лиге чемпионов. Однако, по данным журналиста Фрейзера Флетчера, ситуация изменилась: 27-летний футболист заявил о готовности перейти в «Манчестер Юнайтед».
Команды «Арсенал» и «Ливерпуль» также продолжают проявлять интерес к футболисту, однако «Манчестер Юнайтед» оценивается как имеющий высокие шансы на преимущество в этой конкуренции. Согласно данным портала Transfermarkt, стоимость Виктора Дёкереша составляет 75 миллионов евро. В прошлом сезоне нападающий «Спортинга» провел 52 матча, забил 54 гола и отдал 13 голевых передач.
Эти показатели способствуют его признанию ведущим игроком команды в атаке. Ожидается, что переход футболиста в «Манчестер Юнайтед» усилит атакующую линию команды в следующем сезоне.
При этом переход футболиста ожидается с большим интересом как со стороны болельщиков команды, так и специалистов.