«River Pleyt» Barko qaytishini ko‘rib chiqmoqda
«River Pleyt» Moskva «Spartak»idan Eskyel Barco qaytishini ko‘rib chiqishi mumkin. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda argentinalik jurnalist Fakundo G’onto «Evro-Futbol.ru» saytiga ma’lum qilgan. G’onto aytishicha, «River Pleyt»ga kuchayish zarur va klub Barco qaytishini hozircha imkoniyat sifatida ko‘rib chiqmoqda.
Ammo hozircha hech qanday rasmiy muzokaralar olib borilmagan. 2024/2025-yil mavsumida Barco Rossiya chempionati va Kubogida jami 36 o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urgan va 9 ta golga uzatma bergan.
26 yoshli argentinalik futbolchining amaldagi shartnomasi «Spartak» bilan 2027-yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. Uning bozor qiymati taxminan 14 million yevroga teng.
Barco o‘tgan yili «River Pleyt»dan «Spartak»ga o‘tgan bo‘lib, transfer summasi ham 14 million yevroni tashkil qilgan. Hozirda uning qaytishi klub uchun muhim masala sifatida ko‘rilmoqda.

«Ривер Плейт» рассматривает возвращение Барко
«Ривер Плейт» может рассмотреть возвращение Эскьеля Барко из московского «Спартака». Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом аргентинский журналист Факундо Гонто сообщил сайту «Евро-Футбол.ru». Гонто утверждает, что «Ривер Плейт» нуждается в усилении, и клуб пока рассматривает возвращение Барко как возможность.
Однако пока никаких официальных переговоров не проводилось. В сезоне 2024/2025 Барко провел 36 матчей в чемпионате России и Кубке, забив 14 голов и отдав 9 голевых передач.
У 26-летнего аргентинского футболиста действующий контракт с «Спартаком» до 30 июня 2027 года. Его рыночная стоимость составляет примерно 14 миллионов евро.
Барко перешел из «Ривер Плейт» в «Спартак» в прошлом году, и сумма трансфера составила также 14 миллионов евро. В настоящее время его возвращение рассматривается как важный вопрос для клуба.