«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola darvozabon Ederson haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ederson uzoq vaqtdan beri klubdan ketishi mumkinligi haqida gap-so‘zlar bor edi. Braziliyalik futbolchi o‘tgan yozda Saudiya Arabistoniga o‘tishi mumkin edi, ammo «shaharliklar» uni sotishga rozi bo‘lmadi.
Yil davomida matbuotda 31 yoshli darvozabon o‘rniga yangi futbolchi izlanayotgani haqida ko‘plab mish-mishlar tarqaldi. Gvardiola shunday dedi: «Ederson qoladimi, men aniq bilmayman. Faqat bir narsani ayta olamanki, uning mashg‘ulotlardagi ishlashi meni hayratga solmoqda.
U hali ham biz bilan bo‘lgani juda quvonchli. Oxirgi o‘n yil ichida erishgan yutuqlarimizni uning ishtirokisiz tasavvur qilish qiyin.
Uning jamoadagi hissasi juda katta, men undan juda mamnunman.» Edersonning «Manchester Siti» bilan amaldagi shartnomasi bir yilga qolgan. Klub va futbolchi kelasi yilgi rejalarni muhokama qilmoqda.
Edersonning jamoaga qo‘shgan hissasi va tajribasi unga bo‘lgan ishonchni yanada oshirmoqda. Uning borligi «Manchester Siti» uchun katta ahamiyatga ega, shuning uchun klub uni qo‘ldan boy bermaslikka harakat qilmoqda.

Гвардиола: Эдерсон все еще может остаться в Манчестер Сити
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о вратаре Эдерсоне. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Существовали слухи о том, что Эдерсон может покинуть клуб. Бразильский футболист мог перейти в Саудовскую Аравию прошлым летом, но «горожане» не согласились его продавать.
В течение года в прессе появлялось множество слухов о поиске нового игрока на место 31-летнего вратаря. Гвардиола сказал: «Останется ли Эдерсон, я точно не знаю. Могу сказать только одно: его работа на тренировках меня удивляет.
Мне очень приятно, что он все еще с нами. Трудно представить наши достижения за последние десять лет без его участия.
Его вклад в команду огромен, я очень доволен им.» У Эдерсона есть действующий контракт с «Манчестер Сити» на один год. Клуб и футболист обсуждают планы на следующий год.
Вклад Эдерсона в команду и его опыт еще больше укрепляют доверие к нему. Его присутствие имеет большое значение для «Манчестер Сити», поэтому клуб старается не упустить его.