KCHM-2025: 1/8 final juftliklarining olti jufti ma’lum bo‘ldi
Klublar jahon chempionatida E va F guruhlarida so‘nggi tur o‘yinlari bo‘lib o‘tdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Dortmundning “Borussiya” jamoasi “Ulsan Hyundai”ni 1:0 hisobida mag‘lub etib, guruhda birinchi o‘rinni egallab, 1/8 finalga chiqdi. “Fluminense” esa “Mamelodi Sundowns” bilan durang o‘ynab (0:0) ikkinchi o‘rinni qo‘lga kiritdi. Keyinchalik Milanning “Inter” jamoasi “River Pleyt”ni 2:0 hisobida mag‘lub etib, o‘z guruhida birinchi bo‘ldi.
1/8 finalda “Neradzurri” “Fluminense” bilan bahs olib boradi. “River Pleyt” guruh bosqichini uchinchi o‘rinda yakunlab, musobaqadan chiqib ketdi.
Ikkinchi yo‘llanmani esa “Monterrey” olib, “Urawa Red”ni 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Mexikaliklar keyingi bosqichda “Borussiya” bilan to‘qnash keladi. Klublar jahon chempionatining 1/8 final juftliklari quyidagicha shakllandi: “Palmeiras” – “Botafogo”, “Benfika” – “Chelsi”, “PSJ” – “Inter Mayami”, “Flamengo” – “Bavariya”, “Inter” Milan – “Fluminense”, “Borussiya” Dortmund – “Monterrey”.
Ushbu o‘yinlar musobaqaning yanada qizg‘in davom etishiga imkon yaratadi va jamoalar o‘z kuchini sinab ko‘rishadi.

KCHM-2025: стали известны шесть пар 1/8 финала
Клубный чемпионат мира прошел последние туры игр в группах E и F. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Команда "Боруссия" из Дортмунда одержала победу над "Ульсан Хёндэ" со счетом 1:0, заняв первое место в группе и выйдя в 1/8 финала. "Флуминенсе" сыграл вничью с "Мамелоди Сандаунс" (0:0) и занял второе место. Позже команда "Интер" из Милана победила "Ривер Плейт" со счетом 2:0, став первой в своей группе.
В 1/8 финала "Нерадзурри" встретится с "Флуминенсе". "Ривер Плейт" завершил групповой этап на третьем месте и выбыл из турнира.
Вторую путевку получил "Монтеррей", который одержал победу над "Урава Ред" со счетом 4:0. Мексиканцы встретятся в следующем этапе с "Боруссией". Пары 1/8 финала клубного чемпионата мира сформировались следующим образом: "Палмейрас" – "Ботафого", "Бенфика" – "Челси", "ПСЖ" – "Интер Майами", "Фламенго" – "Бавария", "Интер" Милан – "Флуминенсе", "Боруссия" Дортмунд – "Монтеррей".