Chelsi va Borussiya Baino-Gittens bo‘yicha kelishuvga yaqinlashmoqda
Londonning "Chelsi" klubi va Dortmundning "Borussiya" klubi qanot hujumchisi Jeymi Baino-Gittens transferi bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Chorshanba kuni klublar o‘rtasida yangi suhbatlar bo‘lib o‘tdi va tomonlar kelishuvga yaqinlashgani haqida jurnalist Florian Plettenberg xabar berdi. Manbaga ko‘ra, "shmeylar" rahbariyati ingliz futbolchisi uchun taxminan 65 million yevro so‘ramoqda va narxni pasaytirmoqchi emas, chunki futbolchiga boshqa klublar ham qiziqish bildirmoqda.
Jeymi Baino-Gittens bu mavsumda "Borussiya" safida barcha musobaqalarda 49 ta o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va 5 marotaba assistentlik qildi.
Transfermarkt sayti 20 yoshli futbolchining bozor qiymatini 50 million yevro deb baholamoqda. Hozirgi muzokaralar kelajakda futbolchining klubini o‘zgartirishiga olib kelishi mumkin.
Ikkala klub ham o‘z manfaatlarini ko‘zlab, kelishuvga erishishga harakat qilmoqda. Bu transfer Angliya va Germaniya futboli uchun muhim voqea sifatida qabul qilinmoqda.

Челси и Боруссия близки к соглашению по Байнону-Гиттенсу
Лондонский клуб "Челси" и дортмундская "Боруссия" продолжают переговоры по трансферу крылатого нападающего Джейми Байно-Гиттенса. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В среду состоялся новый раунд переговоров между клубами, и журналист Флориан Плеттенберг сообщил, что стороны приблизились к соглашению. По информации источника, руководство "шмелей" запрашивает около 65 миллионов евро за английского футболиста и не собирается снижать цену, так как на игрока также проявляют интерес другие клубы. Джейми Байно-Гиттенс в этом сезоне провел 49 матчей за "Боруссию" во всех турнирах, забив 12 голов и сделав 5 ассистов.
Сайт Transfermarkt оценивает рыночную стоимость 20-летнего футболиста в 50 миллионов евро. Текущие переговоры могут привести к смене клуба игроком в будущем.
Оба клуба стремятся достичь соглашения, учитывая свои интересы. Этот трансфер рассматривается как важное событие для английского и немецкого футбола.