Al-Hilal klubi Messi bilan shartnoma tuzmoqchi
Inter Mayami va Argentina terma jamoasi hujumchisi Lionel Messi Saudiya Arabistoni chempionatida faoliyat yuritish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Sport.es sayti xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, 38 yoshli futbolchini o‘z saflariga qo‘shib olishni istayotgan klub – Alb-Hilol.
Saudiya klubi prezidenti hozirda AQShda klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida ishtirok etmoqda. U sakkiz marta Olti to‘p sovriniga sazovor bo‘lgan Messi bilan muzokaralar olib borishni rejalashtirmoqda. Lionel Messining hozirgi amerikalik klubi bilan shartnomasi 2025 yil oxirigacha amal qiladi.
Umuman olganda, argentinalik futbolchi Inter Mayami safida 62 ta o‘yin o‘tkazib, 50 ta gol urdi hamda 24 ta golga uzatma berdi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv yakuniy bosqichda bo‘lib, kelajakda Messining Saudiya chempionatida o‘ynashi ehtimoli mavjud.
Messining Saudiya Arabistoniga o‘tishi jahon futboli uchun muhim voqea bo‘lishi mumkin. Bu qaror nafaqat uning shaxsiy faoliyatiga, balki mintaqaviy futbol rivojiga ham ta’sir ko‘rsatishi ehtimoldan holi emas.
Alb-Hilol rahbariyati va Messining o‘zi kelishuvni diqqat bilan baholamoqda. Bu jarayon futbol ishqibozlari va mutaxassislar tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Клуб Аль-Хилал хочет заключить контракт с Месси
Нападающий Интер Майами и сборной Аргентины Лионель Месси получил возможность продолжить карьеру в чемпионате Саудовской Аравии. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом сообщает сайт Sport.es. По информации источника, клуб, который хочет подписать 38-летнего футболиста, – Аль-Хилаль.
Президент саудовского клуба в настоящее время участвует в чемпионате мира среди клубов в США. Он планирует провести переговоры с Месси, который восемь раз становился обладателем Золотого мяча. Контракт Лионеля Месси с его нынешним американским клубом действует до конца 2025 года.
В целом аргентинский футболист провел 62 матча за Интер Майами, забил 50 голов и отдал 24 голевые передачи. Соглашение между клубом и футболистом находится на завершающей стадии, и в будущем существует вероятность, что Месси будет играть в саудовском чемпионате.
Переход Месси в Саудовскую Аравию может стать важным событием для мирового футбола. Это решение может повлиять не только на его личную карьеру, но и на развитие футбола в регионе.
Руководство Аль-Хилаля и сам Месси внимательно оценивают соглашение. Этот процесс с интересом наблюдают футбольные болельщики и специалисты.