Batrakovdan Krasnodar g‘alabasiga oddiy tabrik va munosabat
20 yoshli "Lokomotiv" yarim himoyachisi Aleksey Batrakov Rossiyada chempion o‘zgarishidan mamnunmi degan savolga javob berdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida, bu mavsumda asosan "Lokomotiv"ni qo‘llab-quvvatlagini aytdi, biroq jiddiy gapirganda, kim chempion bo‘lishi uning uchun katta ahamiyatga ega emasligini ta’kidladi. "Krasnodar" jamoasi yaxshi o‘ynadi, ularni tabriklayman, lekin maxsus his-tuyg‘ular yo‘q, dedi Batrakov. Ushbu mavsum yakunlariga ko‘ra, "Krasnodar" jamoasi tarixida birinchi marta Rossiya chempioni bo‘ldi va "Zenit"ni bir ochko bilan ortda qoldirdi.
"Lokomotiv" esa musobaqani oltinchi o‘rinda yakunladi. Endi Murad Musayev boshchiligidagi "Krasnodar" jamoasi Rossiya Superkubogi uchun CSKA bilan bellashadi.
Ushbu uchrashuv 12 iyul kuni Qozon shahrida o‘tkaziladi. Musobaqada ikki kuchli jamoa o‘zaro kuch sinashadi va muxlislarni qiziqarli o‘yin kutmoqda.

Простое поздравление и отношение к победе Батракова в Краснодаре
20-летний полузащитник "Локомотива" Алексей Батраков ответил на вопрос, доволен ли он изменениями чемпиона в России. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что в этом сезоне в основном поддерживал "Локомотив", но, говоря серьезно, для него не имеет большого значения, кто станет чемпионом. "Краснодар" хорошо играл, поздравляю их, но особых чувств нет, - сказал Батраков.
По итогам этого сезона "Краснодар" впервые в своей истории стал чемпионом России, опередив "Зенит" на одно очко.
"Локомотив" же завершил соревнование на шестом месте. Теперь команда "Краснодара" под руководством Мурада Мусаева будет бороться за Суперкубок России с ЦСКА.
Эта встреча пройдет 12 июля в Казани. В соревновании две сильные команды будут испытывать свои силы, и болельщики ждут интересной игры.