Semak: Glushenkov va Gorshkov erta jamoaga qaytdi
«Zenit» bosh murabbiyi Sergey Semak himoyachi Yuri Gorshkovning jamoaga erta qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi iyun oyida Rossiya terma jamoasi yig‘inida ishtirok etgan, biroq «Zenit» yig‘iniga rejalashtirilgan vaqtdan oldin kelgan. Semakning so‘zlariga ko‘ra, Gorshkov ishga erta qaytishni xohladi, xuddi yana bir futbolchi Maksim Glushenkov kabi. U Sankt-Peterburgga qaytdi va shu yerda bo‘lgani uchun ishni boshlash istagini bildirgan.
Biz esa bunga qarshi bo‘lmadik. Aytish joizki, Maksim Glushenkov ham ertalabki mashg‘ulotlarni boshqalaridan oldin boshlagan, deb «Match TV» xabar berdi. Yangi mavsumning birinchi turida «Zenit» o‘z maydonida «Rostov» jamoasiga qarshi o‘ynaydi.
Bu o‘yinning aniq sanasi hozircha ma’lum emas. O‘tgan Rossiya chempionatida «Zenit» ikkinchi o‘rinni egallagan bo‘lib, bir ochko kam to‘plab «Krasnodar»ga ortda qolgan edi. Jamoa kelgusi mavsumda yanada kuchliroq natijaga erishishni maqsad qilgan.

Семак: Глушенков и Горошков вернулись в команду рано
Главный тренер «Зенита» Сергей Семак высказался о досрочном возвращении защитника Юрия Горошкова в команду. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Футболист участвовал в сборе сборной России в июне, но вернулся в «Зенит» раньше запланированного времени. По словам Семака, Горошков хотел вернуться к работе раньше, как и еще один футболист Максим Глушенков. Он вернулся в Санкт-Петербург и выразил желание начать работу, находясь здесь.
Мы не были против этого. Следует отметить, что Максим Глушенков также начал утренние тренировки раньше других, сообщает «Матч ТВ». В первом туре нового сезона «Зенит» сыграет против команды «Ростов» на своем поле.
Точная дата этого матча пока неизвестна. В прошлом чемпионате России «Зенит» занял второе место, набрав на одно очко меньше, чем «Краснодар». Команда нацелена на достижение еще более сильного результата в следующем сезоне.