«Yuventus» bosh murabbiyi Igor Tudor Klublar jahon chempionati doirasida «Manchester Siti»ga qarshi o‘yindan oldin fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘zlarida so‘nggi yillarda «Real» bilan birga tarix yozayotgan buyuk jamoa bilan uchrashishini ta’kidladi. Tudor ayniqsa «Manchester Siti»ning hozirgi murabbiyi Pep Gvardiolani dunyoda birinchi raqamli mutaxassis deb bilishini aytdi.
Ushbu o‘yin 26 iyun kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi. O‘yinni matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi.
«Yuventus» va «Manchester Siti» jamoalari allaqachon pley-offga chiqish imkoniyatini qo‘lga kiritgan, ammo guruhda birinchi o‘rinni aniqlash uchun o‘zaro bahsda maydonga tushishadi. Shuningdek, dunyoning eng yaxshi murabbiylari reytingida Slot ikkinchi o‘rinni egallagan, Gvardiola to‘rtinchi, Flick esa beshinchi o‘rinda joylashgani haqida ma’lumot berildi.

Тюдор: Гвардиола лучший тренер в мире
Главный тренер «Ювентуса» Игорь Тюдор высказался перед матчем против «Манчестер Сити» в рамках клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в последние годы ему предстоит встретиться с великой командой, которая вместе с «Реалом» пишет историю. Тюдор особенно подчеркнул, что нынешнего тренера «Манчестер Сити» Пепа Гвардиолу считает номером один в мире.
Этот матч начнется 26 июня в 22:00 по московскому времени. Следить за игрой можно будет через текстовую трансляцию на портале LiveResult.
Команды «Ювентус» и «Манчестер Сити» уже обеспечили себе выход в плей-офф, однако встретятся друг с другом, чтобы определить первое место в группе. Также была предоставлена информация о том, что в рейтинге лучших тренеров мира Слот занимает второе место, Гвардиола - четвертое, а Флик - пятое.