Safonov endi PSJ asosiy darvozaboni sifatida g‘alabalar kutmoqda
Poytaxt “Dinamo” jamoasi darvozaboni Igor Leshchuk Rossiyaning “PSJ” klubi darvozaboni Matvey Safonovning Yevropa Chempionlar Ligasi musobaqasidagi g‘alabasi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Leshchukning so‘zlariga ko‘ra, u Matvey uchun chin dildan quvonadi. O‘tgan yil davomida Safonov deyarli barcha yirik sovrinlarni qo‘lga kiritdi.
Endi esa asosiy darvozabon sifatida ko‘proq o‘yinlarda maydonga tushib, yangi yutuqlarga erishishini umid qilmoqda. O‘tgan yozda “PSJ” Safonovni “Krasnodar” klubidan 20 million yevro evaziga sotib olgandi. Hozirgi vaqtda 26 yoshli rusiyalik futbolchi parijliklar safida barcha musobaqalarni hisobga olganda 17 ta o‘yinda maydonga tushgan va ulardan etti o‘yinida o‘z darvozasiga gol o‘tqazmagan.
Safonovning “PSJ” bilan shartnomasi 2028/29 yilgi mavsum oxirigacha amal qiladi. Shu bilan birga, uning jamoasida asosiy darvozabon sifatida faoliyat yuritishi klub uchun ham katta foyda keltiradi. Matvey o‘zining tajribasi va mahorati bilan “PSJ”ning mudofaa chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qilmoqda.

Сафонов теперь ожидает побед как основной вратарь ПСЖ
Вратарь столичной команды "Динамо" Игорь Лещук высказал свои мысли о победе вратаря российского клуба "ПСЖ" Матвея Сафонова в Лиге чемпионов Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Лещука, он искренне радуется за Матвея. За прошлый год Сафонов завоевал почти все крупные трофеи.
Теперь он надеется, что в качестве основного вратаря он будет выходить на поле в большем количестве матчей и добиваться новых успехов. Прошлым летом "ПСЖ" купил Сафонова у клуба "Краснодар" за 20 миллионов евро. В настоящее время 26-летний российский футболист за Парижский клуб провел 17 матчей во всех турнирах и в семи из них не пропустил ни одного гола.
Контракт Сафонова с "ПСЖ" действует до конца сезона 2028/29. При этом его деятельность в качестве основного вратаря приносит клубу большую пользу. Матвей своим опытом и мастерством укрепляет защитную линию "ПСЖ".