Barselona klubi qanot himoyachisi Ivan Perishichga qiziqish bildirayotgani ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aytilishicha, Hans-Diter Flik uning o‘yinini juda ma’qul ko‘radi. Biroq, hozirda Barselona jamoasining diqqat markazi Atletik klubi futbolchisi Niko Uilyams bilan bitim tuzishga qaratilgan.
Shu bilan birga, Ivan Perishich PSV jamoasida qolishga qaror qildi. Mashhur futbol insayderi Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda xabar berishicha, 36 yoshli Perishich PSV bilan yangi ikki yillik shartnoma imzolash arafasida turibdi. Xorvat futbolchisi allaqachon yangi kelishuv shartlarini qabul qilgan.
Endi atroflicha qaror qabul qilinib, hujjatlar imzolanishi kerak. Ivan Perishich o‘tgan yil sentyabr oyida PSV tarkibiga qo‘shilgan. O‘shandan beri u jamoa safida 35 o‘yin o‘tkazib, 16 ta gol urishga va 11 ta golga assistentlik qilishga erishdi.
Uning tajribasi va o‘yindagi samaradorligi jamoa uchun muhim omil bo‘lib qolmoqda. Shuningdek, Perishichning qolishi PSV klubiga barqarorlik va raqobatbardoshlikni ta’minlashda yordam beradi.

Иван Перишич останется в ПСВ и подпишет новый контракт
Стало известно, что клуб Барселона проявляет интерес к защитнику Ивана Перишичу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, Ханс-Дитер Флик очень ценит его игру. Однако в настоящее время внимание команды Барселоны сосредоточено на заключении сделки с игроком Атлетика Нико Уильямсом.
В то же время Иван Перишич решил остаться в команде ПСВ. Известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо сообщает в социальных сетях, что 36-летний Перишич на грани подписания нового двухлетнего контракта с ПСВ. Хорватский футболист уже принял условия нового соглашения.
Теперь необходимо окончательно принять решение и подписать документы. Иван Перишич присоединился к ПСВ в сентябре прошлого года. С тех пор он провел 35 матчей за команду, забил 16 голов и сделал 11 голевых передач.
Его опыт и эффективность в игре остаются важным фактором для команды. Кроме того, пребывание Перишича поможет клубу ПСВ обеспечить стабильность и конкурентоспособность.