Moskva CSKAning sobiq futbolchisi Dmitriy Kuznetsov rossiyalik yarim himoyachi Daler Kuzyayevning harbiy klubga kelishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kuznetsovning so‘zlariga ko‘ra, u CSKA uni olishiga ishonmaydi. Kuzyayevda tajriba bor, lekin CSKA jamoasi hozirda yaxshi tarkibga ega.
Balki «Zenit» uni o‘z safiga qo‘shib olishi mumkin, dedi Kuznetsov Legalbetga bergan intervyusida. Ma’lumot uchun, Daler Kuzyayev bu yozda erkin agentga aylangan. U Fransiyaning «Gavr» klubini ikki mavsum o‘tkazgandan so‘ng tark etdi.
Hozirda Kuzyayev klubsiz hisoblanadi va yangi jamoa topishni istamoqda. CSKA jamoasi 2025-yil yozida bosh murabbiyni almashtirdi. Marko Nikolich o‘rniga shveytsariyalik Fabio Chelestini bosh murabbiy etib tayinlandi.
Jamoa yangi murabbiy boshchiligida yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Kuzyayevning kelajagi esa hali aniq emas va uning qaysi klubga yo‘llanishi vaqt o‘tishi bilan ma’lum bo‘ladi.

Кузнецов: Кузяеву может не найтись места в ЦСКА
Москва, бывший футболист ЦСКА Дмитрий Кузнецов высказал мнение о вероятности прихода российского полузащитника Далера Кузяева в военный клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кузнецова, он не верит, что ЦСКА его возьмет. У Кузяева есть опыт, но у команды ЦСКА сейчас хороший состав.
Возможно, «Зенит» может его подписать, сказал Кузнецов в интервью Legalbet. Для справки, Далер Кузяев стал свободным агентом этим летом. Он покинул французский клуб «Гавр» после двух сезонов.
В настоящее время Кузяев не имеет клуба и хочет найти новую команду. Команда ЦСКА в летнее трансферное окно 2025 года сменила главного тренера. Вместо Марко Николича главным тренером был назначен швейцарец Фабио Челестини.
Команда готовится к новому сезону под руководством нового тренера. Будущее Кузяева пока неясно, и в какой клуб он перейдет, станет известно со временем.