O‘tgan yili yarim himoyachi Anton Miranchuk Rossiyani tark etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi «Lokomotiv» bilan shartnomani uzaytirish bo‘yicha kelisha olmadi va biroz o‘tib «Syon» jamoasiga o‘tdi. Yaqin kelajakda Miranchuk o‘z yurtiga qaytishi mumkinligi haqida gaplar bor. Miranchuk nomzodi «Spartak» klubiga taklif qilingan.
Bu haqida Metaratings sayti o‘z sahifalarida ma’lumot berdi. Biroq, «qizil-oq» jamoasining Anton Miranchukka nisbatan aniq qiziqishi yo‘qligi ta’kidlanmoqda.
Shu bilan birga, 29 yoshli futbolchi Rossiyadan keladigan takliflarni ko‘rib chiqishga tayyorligini bildirmoqda. «Syon» safida Anton Miranchuk 24 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta gol uzatmasini amalga oshirdi. Mashhur Transfermarkt portali futbolchini 2,5 million yevroga baholamoqda.
Miranchukning tajribasi va o‘yindagi samaradorligi uni Qrim futbol bozorida qiziqarli nomzodga aylantirmoqda. Kelajakda uning faoliyati qayerda davom etishi futbol ishqibozlari tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Антону Миранчуку предложил топ-клуб России
Футболист не смог договориться о продлении контракта с «Локомотивом» и вскоре перешел в команду «Сьон». В ближайшем будущем ходят слухи о том, что Миранчук может вернуться на родину. Кандидатура Миранчука была предложена клубу «Спартак».
Об этом сообщает сайт Metaratings на своих страницах. Однако подчеркивается, что у «красно-белых» нет явного интереса к Антону Миранчуку.
Тем не менее, 29-летний футболист заявил о готовности рассмотреть предложения из России. В составе «Сьона» Антон Миранчук провел 24 официальных матча, забил два гола и сделал три голевые передачи. Известный портал Transfermarkt оценивает футболиста в 2,5 миллиона евро.
Опыт и эффективность игры Миранчука делают его интересным кандидатом на рынке футбола Крыма. В будущем его карьеру с интересом будут наблюдать футбольные болельщики.