Nepomnyashchiy: Pyanich – RPL uchun o'tgan kun o'yinchisi
Rossiya Premyer Ligasi jamoalaridan bir nechtasining sobiq bosh murabbiyi Valeriy Nepomnyashchiy Miralem Pyanichning CSKAdan ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, rossiyaliklar chempionati bosniyalik futbolchining «armeytslar» safidan ketishi bilan hech qanday yo‘qotishga uchramaydi. Uning fikricha, texnik jihatdan va o‘yinni tushunish bo‘yicha Pyanich haqiqiy superyulduz hisoblanadi, ammo ko‘plab mezonlar bo‘yicha u o‘tmishdagi futbolchidir.
Nepomnyashchiy Pyanichni noyob futbolchi deb atadi, ammo CSKAga boshqa darajadagi o‘yinchi kerakligini ta’kidladi. 2024/2025 yilgi mavsumda bosniyalik yarimhimoyachi Rossiya chempionati va Kubogida jami 25ta o‘yinda maydonga tushib, uchta golli uzatmani amalga oshirdi.
Umuman olganda, jamoaning kelajagi uchun yangi qadamlar qo‘yilishi zarur, chunki jamoa yuqori darajadagi futbolchilarni talab qiladi. Pyanichning ketishi bilan jamoada o‘zgarishlar yuz berishi tabiiy holatdir.

Непомнящий: Пьянич – игрок дня для РПЛ
Бывший главный тренер нескольких команд Российской Премьер-Лиги Валерий Непомнящий высказал мнение о уходе Мирелема Пьянича из ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, российская лига не понесет никаких потерь с уходом боснийского футболиста из состава «армейцев». Он считает, что с технической точки зрения и понимания игры Пьянич является настоящей суперзвездой, однако по многим критериям он является игроком прошлого.
Непомнящий назвал Пьянича уникальным футболистом, но подчеркнул, что ЦСКА нужен игрок другого уровня. В сезоне 2024/2025 боснийский полузащитник провел 25 матчей в чемпионате России и Кубке, сделав три голевые передачи.
В целом, для будущего команды необходимо предпринять новые шаги, так как команде требуются футболисты высокого уровня. Уход Пьянича — естественный процесс для изменений в команде.