Yarim himoyachi Anton Miranchuk o‘tgan kuzdan beri Shveytsariyaning “Syon” klubida o‘ynamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu bilan birga, futbolchi Rossiya Premer-ligasiga qaytishga tayyorligini bildirgan. 29 yoshli Miranchukning vatanida faoliyatini davom ettirish imkoniyatlarini ko‘rib chiqishi haqida “Sport-Express” o‘z sahifalarida ma’lumot bergan.
Ta’kidlanishicha, Anton faqat “top” darajadagi klublardan kelgan takliflarni ko‘rib chiqishi mumkin. Shu vaqtgacha muzokaralar olib borilmayapti. Bundan tashqari, manbalar Anton Miranchukning “Lokomotiv” klubiga qaytishi ehtimoli kamligini, buning sababi moliyaviy qiyinchiliklar va jamoa tarkibidagi raqobat ekanligini ta’kidlamoqda.
Shu paytgacha uning transfer qiymati mashhur Transfermarkt portali tomonidan 2,5 million yevro sifatida baholangan. Miranchukning kelajagi haqida ko‘plab taxminlar mavjud, ammo hozircha aniq qarorlar qabul qilinmagan.
U o‘z faoliyatini yuksak darajada davom ettirishga intilmoqda va imkoniyatlar paydo bo‘lsa, yangi qadamlar qo‘yishga tayyor.

Антон Миранчук готов вернуться в РПЛ, но не в Локомотив
Полузащитник Антон Миранчук с прошлого осени играет в швейцарском клубе «Сьон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
При этом футболист заявил о готовности вернуться в Российскую Премьер-Лигу. 29-летний Миранчук рассматривает возможности продолжения карьеры на родине, сообщает «Спорт-Экспресс» на своих страницах.
Отмечается, что Антон может рассматривать только предложения от клубов «топ» уровня. На данный момент переговоры не ведутся. Кроме того, источники подчеркивают, что вероятность возвращения Антона Миранчука в клуб «Локомотив» мала, причиной чего являются финансовые трудности и конкуренция в составе команды.
На данный момент его трансферная стоимость оценивается популярным порталом Transfermarkt в 2,5 миллиона евро. Существует множество предположений о будущем Миранчука, однако пока не принято никаких конкретных решений.
Он стремится продолжать свою карьеру на высоком уровне и готов сделать новые шаги, если появятся возможности.