Luis Enrique: Braziliya va Rossiya yig‘inlari farqi haqida
Peterburgning “Zenit” jamoasi hujumchisi Luis Enrike Braziliyada va Rossiyada o‘tkazilgan yig‘inlar o‘rtasidagi farq haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Braziliyada yig‘inlar shunchalik kuchli va energiya talab qiladigan emas. Rossiyada esa mashg‘ulotlar ko‘proq kuch va kuch sarf qilishni talab qiladi.
Shu sababli u hali to‘liq kuchga to‘lmaganini, ammo yaqin vaqt ichida o‘zining eng yaxshi natijasini ko‘rsatishga tayyor ekanini ta’kidladi. Luis Enrike 2025-yilning qish faslida “Zenit”ga o‘tgan. U nafaqat jamoa tarixi, balki Rossiya Premer-Ligasidagi eng qimmat besh transferdan biri sifatida e’tirof etilgan.
Futbolchi sobiq jamoasi “Botafogo”dan kelgan, bu jamoa oldingi mavsumda Braziliya chempioni bo‘lgan edi. “Zenit” safida u 14 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta golga assistentlik qildi.
Enrikening bu ko‘rsatkichlari uning jamoaga tez moslashayotganidan darak beradi va kelajakda yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishini kutish mumkin.

Луис Энрике: О различиях между сборами Бразилии и России
Нападающий петербургского "Зенита" Луис Энрике рассказал о разнице между сборами, проведенными в Бразилии и России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сборы в Бразилии не такие интенсивные и не требуют столько энергии. В России же тренировки требуют больше сил и затрат.
По этой причине он отметил, что еще не полностью готов, но в ближайшее время готов показать свои лучшие результаты. Луис Энрике перешел в "Зенит" зимой 2025 года. Он был признан не только частью истории клуба, но и одним из пяти самых дорогих трансферов в Российской Премьер-Лиге.
Футболист пришел из своего бывшего клуба "Ботафого", который в прошлом сезоне стал чемпионом Бразилии. В составе "Зенита" он провел 14 матчей, забил два гола и отдал три голевые передачи.
Эти показатели Энрике свидетельствуют о том, что он быстро адаптируется в команде, и можно ожидать еще лучших результатов в будущем.