Ivan Perishich 27 iyunda PSV bilan yangi shartnoma imzolaydi
Xorvatistonlik yarim himoyachi Ivan Perishich 27 iyun, juma kuni PSV klubi bilan yangi shartnoma imzolaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hujjatlar allaqachon tayyorlangan va barcha rasmiy tartib-taomillar yakunlangan, deb xabar beradi taniqli insayder Fabrizio Romano. Avvalroq 36 yoshli futbolchining xizmatlariga "Barselona" klubi qiziqish bildirgani haqida ma'lumotlar bo‘lgan, ammo Perishich Niderlandiyada qolishga qaror qilgan.
2024/2025 yilgi mavsumda u barcha klub musobaqalarida jami 39 o‘yinda maydonga tushib, 16 ta gol urdi va 11 golga pas berdi. Hozirgi shartnomasi klub bilan uch kun ichida yakunlanadi.
Futbolchining bozor qiymati 1,5 million yevroga teng. Bu yangi kelishuv uning klubdagi faoliyatini davom ettirishiga imkon yaratadi va jamoa uchun muhim o‘yinchilardan biri bo‘lib qoladi.

Иван Перишич подпишет новый контракт с ПСВ 27 июня
Хорватский полузащитник Иван Перишич 27 июня, в пятницу, подпишет новый контракт с клубом ПСВ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Документы уже подготовлены, и все официальные процедуры завершены, сообщает известный инсайдер Фабрицио Романо. Ранее были сообщения о том, что 36-летним футболистом интересуется клуб "Барселона", но Перишич решил остаться в Нидерландах.
В сезоне 2024/2025 он сыграл в 39 матчах во всех клубных соревнованиях, забил 16 голов и отдал 11 голевых передач. Его текущий контракт с клубом истекает через три дня.
Рыночная стоимость футболиста составляет 1,5 миллиона евро. Это новое соглашение позволит ему продолжить карьеру в клубе и оставаться одним из ключевых игроков команды.