Bezborodov, Turbin va Lyubimov RPLda qatnashmaydi
Vladislav Bezborodov, Yevgeniy Turbin va Artyom Lyubimov 2025/2026 yilgi RPL mavsumida o‘yinga hakamlik qilmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shuningdek, katta ehtimol bilan muxlislar Aleksey Amelinni ham ko‘rishmaydi. "Sport-Express" xabariga ko‘ra, mavsumga ruxsat berilgan hakamlar ro‘yxatidan ko‘plab yordamchi hakamlar ham chiqarib tashlangan. Bezborodov 2024 yilda ijtimoiy tarmoqlarda o‘zini maqtagani tufayli tanilgan edi.
O‘tkazilgan tekshiruvdan so‘ng Rossiya futbol ittifoqi uni mavsum oxirigacha diskvalifikatsiya qilgan. Turbin, Lyubimov va Amelinning mavsumda ishtirok etmaslik sabablari esa ochiqlanmagan. Bu o‘zgarishlar RPLdagi hakamlik tizimida katta yangilanishlarni ko‘rsatadi va futbol o‘yini sifati uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin.
Hakamlar bilan bog‘liq masalalar jamoatchilik e’tiborida, shuning uchun kelajakda bu borada qo‘shimcha ma’lumotlar berilishi mumkin. Futbol muxlislari va mutaxassislari holatni diqqat bilan kuzatishda davom etadi.

Безбородов, Турбин и Любимов не участвуют в РПЛ
Владислав Безбородов, Евгений Турбин и Артём Любимов не будут судить игры в сезоне РПЛ 2025/2026 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Также с большой вероятностью болельщики не увидят Алексея Амелина. По информации "Спорт-Экспресс", из списка разрешённых судей на сезон было исключено множество помощников судей. Безбородов стал известен в 2024 году благодаря саморекламе в социальных сетях.
После проведённой проверки Российский футбольный союз дисквалифицировал его до конца сезона. Причины отсутствия Турбина, Любимова и Амелина в сезоне не были раскрыты. Эти изменения свидетельствуют о значительных обновлениях в судейской системе РПЛ и могут иметь важное значение для качества футбольной игры.
Вопросы, связанные с судьями, находятся в центре общественного внимания, поэтому в будущем могут быть предоставлены дополнительные сведения. Футбольные болельщики и специалисты продолжают внимательно следить за ситуацией.